Gündem Haberleri

  Şehide Kürtçe ağıt

  Zeki GÜNAY- Mehmet ARSLAN/ARABAN(Gaziantep), (DHA)
  17.08.2009 - 21:23 | Son Güncelleme:

  ELAZIĞ’ın Karakoçan İlçesi’ndeki Koçyiğitler Piyade Taburu'nda el bombasının patlaması sonucu şehit olan 4 askerden Gaziantepli 21 yaşındaki Mesut Bulut’un evine ateş düştü.

  Şehidin babası Sinan Bulut, “Oğlum 3 gün önce arkadaşları için baklava istemişti” diyerek gözyaşı döktü.

  Araban İlçesi’ne bağlı Körhacıoba Köyü’nde oturan Bulut Ailesi’ne acı haberi Gaziantep’ten gelen askeri yetkililer, sağlık görevlileri eşliğinde verdi. 2’si kız 8 kardeşin en büyüğü olan Mesut Bulut’un babası 47 yaşındaki Sinan ve annesi 42 yaşındaki Mevlüde Bulut acı haberle yıkıldı. Oğlunun terhisine 100 günden az kaldığını ve iki rakamlı gün sayısına düştüğünü söylediğini belirten şehit babası Bulut, “Bunu arkadaşlarıyla kutlamak amacıyla üç gün önce telefonla konuştuğumuzda baklava istemişti. Mesut’um hani terhis olup gelecektin ve beraber çalışmaya devam edecektik? Yavrum bak bahçemizdeki asmalar üzüm verdi. Onları beraber satacaktık” dedi.

  ŞEHİT ANASINDAN KÜRTÇE AĞIT

  Oğlunun arkadaşlarına sarılan anne Mevlüde Bulut ise Kürtçe yaktığı ağıtlar ile yürekleri dağladı. Şehit annesi Mevlüde Bulut, “Bana oğlumu getirin, Mesut’umu getirin, ben onsuz yaşayamam, Selvi boylu oğlum, beni bırakıp nereye gidiyorsun? Bak bütün kardeşlerin evde seni bekliyor” diye gözyaşı döktü.

  Şehidin yakınları da, Mesut Bulut’un sıvacılık yaparak ve ailesine bahçede yardım ederek destek olduğunu, ayrıca, açık lise okuduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı