« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sefil oldular

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Şampiyonası için Finlandiya'ya gelen kafile otele alınmadı

Sporcularımız, akretideleri yapılmadığı için sokakta kaldı, geceyi otobüste uyuyarak geçirdi. Sabaha karşı otele alındılar. Skandallarla başlayan şampiyona öncesi bu olaylar takımın moralini bozdu.

Finlandiya'da rezalet... 33. Avrupa Boks Şampiyonası olaylı başladı. 13 saatte Finlandiya'nın Tampere kentine gelen sporcularımız perişan oldu. Gece saat 00.00'da kente inebilen milli takım kafilesinin akretidesi olmadığı için otele kabul edilmedi.

5 kilometre ilerideki bir spor salonuna gidip otobüs içinde bir buçuk saat bekleyip uyumak zorunda kalan sporcularmız daha sonra yetkililerin araya girmesiyle otele kabul edildi.

Bu arada AIBA ile Fin organizasyon komitesi arasında da büyük sorunlar yaşanıyor. Finliler, şampiyonanın açık puanlama ile yapılmasını isteyip bu konuda ısrarlı davranınca AIBA Genel Sekreteri ve federasyon başkanımız Caner Doğaneli ile uzun süre tartıştı. Bu tatsız gelişmelerin ışığında şampiyonanın iptali gündeme geldi. Öte yandan 36 ülkeden 196 sporcunun katılacağı şampiyonada 9 sıklette mücadele edip, olimpiyat için vize arayacağız.

Boksta, Bayanlar Avrupa ve Dünya Şampiyonası, 2001'de start alacak. AIBA, bayanlarda ilk dünya şampiyonasını ABD'ye verdi. Avrupa Şampiyonası için ülkelerden talep bekleniyor. Erkekler 2002 Avrupa Şampiyonası Rusya'da, 2004 ise Hırvatistan'da yapılacak. Öte yandan AIBA, 30. yılını dünkutladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler