Seferoviç: 'Tuğçe bize örnek oldu'

BERLİN
08.12.2014 - 11:09 | Son Güncelleme:

ALMANYA'da iki küçük kızı saldırganın elinden kurtardığı sırada saldırıya uğrayan ve sonucunda da yaşamını yitiren 23 yaşındaki Tuğçe Albayrak'ı attığı golden sonra anan Frankfurt'un Bosna Hersek kökenli İsviçreli futbolcusu Seferoviç “Tuğçe bize örnek oldu” dedi.

Dotmund ile oynanan maçın 78. dakikasında takımının ikinci golünü atan Seferoviç, formasının altına giydiği ve üzerine 'Tuğçe eşittir medeni cesaret, melek, cesaret ve saygı' sözlerini yazdığı tişörtü göstererek genç kızı milyonların gözü önünde anmıştı. Seferoviç yaptığı anmayla ilgili Bild am Sonntag Gazetesine “Tuğçe bir kahraman. O bir kavgayı önlemek istedi. Kötü sonuçlanmasın istedi. O bize örnek olmalı. Yaptığı davranışla birilerine yardım edilmesi gerektiğini gösterdi” dedi.

AİLESİ ARADI

Kendisi de aynı durum karşısında Tuğçe gibi davranacağını belirten 22 yaşındaki Seferoviç, üzerine giydiği tişörtü bir arkadaşıyla birlikte hazırladığını söyledi.

Frankfurt'lu Futbolcu “Yaşananları duydum. İsviçre'de de haberler yapıldı. Maçtan birgün önce bir arkadaşımla konuyu kendi aramızda konuştuk. Daha sonra tişört hazırlamaya karar verdik. Tek amacımız Tuğçe'nin yaptığına insanların dikkatini çekmekti. Bu da oldu. Maçta gol atmasaydım da tişörtü yine de gösterecektim” dedi.

Sosyal medya üzerinden sadece Frankfurt taraftarının değil, Schalke, Hamburg gibi diğer takımların taraftarlarının da yaptığına olumlu mesajlar gönderdiklerini söyleyen Seferoviç, tişört aksiyonundan sonra sosyal medya üzerinden kendisini takip edenlerin sayısının bir anda 6 bin arttığını belirtti. Tuğçe'nin iki kuzeninin kendisini arayıp teşekkür ettiğini söyleyen ünlü futbolcu, ailesiyle kontak kurduğu için de sevindiğini kaydetti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı