İZMİR HABERLERİ

Seferihisarlı çocuklardan özgürlük ormanı

DHA
29.03.2016 - 10:39Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde eğitim öğrenciler, belediye tarafından kendilerine tahsis edilen beş dönümlük alana 118 meyve fidanı dikti. Çocuklar alana "Özgürlük Ormanı" adını koydu.
Seferihisar Belediyesi Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde çeşitli branşlarda kurs gören öğrenciler, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı ile birlikte oluşturacakları ormanın ilk adımını attı. Özgürlük Ormanı adını verdikleri alana badem, erik, şeftali, kayısı, elma ve armut fidanları dikti. CHP'li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, programa katılarak çocuklarla birlikte fidan dikti.
Etkinlik sonrası açıklama yapan Başkan Soyer, "Biz ilçemizde yaşayan çocukların eğitimini, geleceğini tüm belediyecilik hizmetlerinin üstünde tutuyoruz. Onların, özgüvenleri oturmuş birer dünya vatandaşı olarak yetişmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Onlarda zaman zaman öyle projelerle karşımıza geliyorlar ki hepimizi şaşırtıyorlar. İşte bugün bu çocukların TEMA Vakfıyla bir araya gelerek oluşturmayı düşündükleri ormanın ilk fidanlarını diktik. Ve yine bu çocuklar geleceği düşünerek kendilerinden sonra gelecek nesile meyve ağaçları bırakmayı düşünüyor; alanın adını Özgürlük Ormanı koyuyor. Bu çocuklarla gurur duyuyorum. Onların gelişimine elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca TEMA Vakfı Seferihisar Şubesi Başkanı Züle Efecan'a da projeye koyduğu katkı için minnettarım" dedi.
Özgürlük Ormanı'nın meyve ağaçlarından oluşacak dev bir meyve bahçesine dönüştürüleceği belirtildi.
Çocuklar bahçedeki ağaçların kendileriyle birlikte büyüyeceğini söyledi.

SEFERİHİSAR (İzmir), DHA)
FOTOĞRAF


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Seferihisarlı çocuklardan özgürlük ormanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seferihisarlı çocuklardan özgürlük ormanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı