İZMİR HABERLERİ

Seferihisar’da Yazarlık Okulu 1 Haziran’da Açılıyor

IHA
30.05.2015 - 11:07 |Son Güncelleme :

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ VE SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ORTAKLIĞIYLA YAPIMI TAMAMLANAN YARATICI YAZARLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ, 1 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ SEFERİHİSAR İLÇESİNDE HİZMETE AÇILIYOR.

IHA

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Seferihisar Belediyesi ortaklığıyla yapımı tamamlanan Yaratıcı Yazarlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, 1 Haziran Pazartesi günü Seferihisar ilçesinde hizmete açılıyor.
Seferihisar Belediyesi tarafından Sığacık Akkum Mevkii’nde tahsis edilen yaklaşık dört dönüm arazinin üzerine inşa edilen Yaratıcı Yazarlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, eğitim ve öğretimin uygulanmasına hazır duruma getirildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Seferihisar ilçesine yapılacak merkezle, yazarları ve yazar adaylarını burada buluşturmayı hedefliyor. Öte yandan merkezde ayrıca, ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar, seminerler, konferanslar, sempozyumlar da düzenlenecek. 1 Haziranda hizmete açılacak Yaratıcı Yazarlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’yle, çalışmalarında startı verilecek.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, uzun zamandır hayalini kurdukları Yaratıcı Yazarlık Okulu’nun Türkiye için çok önemli bir merkez olacağını ifade etti. Soyer, "Günümüzde bir tür sanayi olarak da tanımlanabilecek “hayal sektörü” ve “üniversite” işbirliğini akademik ve uluslararası bağlamda ele alarak, konferans, atölye çalışmaları, seminer ve yaz okulları yanında lisansüstü eğitim için evrensel bir konuma gelmeyi amaçlıyoruz. Bu merkez, kültürler arası etkileşim ve değişim için de kapılar açacaktır. Dilerim, bir çok yazar, eserlerini üretirken bu merkezde öğrendiklerinin katkısını görecektir ve bir çok eser, bundan böyle Seferihisar’da Yaratıcı Yazarlık Okulu’nda yazıldı notuyla çıkacaktır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Seferihisar’da Yazarlık Okulu 1 Haziran’da Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mayıs 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seferihisar’da Yazarlık Okulu 1 Haziran’da Açılıyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:51
 • Güneş
  08:16
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:31
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı