KONYA HABERLERİ

Sedep Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

IHA
13.10.2015 - 16:38Son Güncelleme :

SELÇUKLU DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ÖĞRETMEN VE OKUL YÖNETİCİSİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

IHA

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP), öğretmen ve okul yöneticisi bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Türkiye’nin en değerli eğitim projesi SEDEP’te 2015-2016 eğitim öğretim yılına öğretmenlere ve okul yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısı ile start verildi. Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Şakir Uçar, SEDEP yürütme kurulu üyeleri ve öğretmenler katıldı.
2015-2016 eğitim öğretim yılının ve SEDEP’in dördüncü yılının başarıyla geçmesini dileyen NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, “İyi insan, güzel insan diye tabir edilen insanlar yetiştirmek istiyoruz. İyi insan dediğimiz bütün insanların karakter olarak kazanması gereken özellikler, Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi le verilmeye çalışıyor. Bu proje geleceğimiz için değerli bir proje. Bu projenin başarılı olması, siz değerli öğretmenlerimizin öğrencilerine projeyi güzel bir şekilde aktarmasıyla alakalı bir husus. Geleceğimizi devredeceğimiz nesillerin, hem çağın gerektirdiği bilgi ve teknoloji ile donatılmış olmaları hem de iyi insan olmaları çok önemli” dedi.
“DEĞERLERİMİZİ YAŞATACAĞIZ”
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin Türkiye’de kurumsal olarak yürütülen en büyük değerler eğitimi projesi olma özelliğine sahip olduğunu ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Uçar, “Toplumda yaşanan acıların ve sıkıntıların sonucu olarak sevgimizi, saygımızı, merhametimizi, cömertliğimizi, sorumluluğumuzu ve bunun yanında birçok değerlerimizi kaybettik. İnşallah Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi ile unuttuğumuz ve kaybettiğimiz ve değerlerimizi yeniden yaşatacağız” diye konuştu.
İnsanın zihnin kaynağı olan beyin ve ruhun kaynağı olan kalp olmak üzere iki merkezden yönetildiğini ifade eden Uçar, “Eğitim sisteminde daha çok zihnin kaynağı olan beyne yönelik faaliyetler icra ediliyor. Yani işin daha çok maddi boyutuna önem verdiğimiz için manevi boyutu ihmal ediyoruz. Şimdi anladık ki her şey akademik başarı değil. Yani insanı zihni olarak beslemek yetmiyor. Çocuklarımızın zihnine bilgiyi verirken kalplerine de sevgiyi aşılamakta eksik kaldığımızı hissediyoruz. İşte bu proje ile çocuklarımızı ruhen ve manen de fethetme gerekliği ile ortaya çıktı. İnşallah Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nin sizlerin değerli katkıları ile çocuklarımızdaki istenen davranış değişiklerini ölçecek şekilde yürütülmesini ve etkinliklerimize yüksek katılımın sağlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Program Cahit Zarifoğlu Okul Müdürü Murat Kılıç’ın sunumlarıyla devam etti.
PROJEDEN 229 OKUL YARARLANACAK
Üç yıldır Selçuklu’da eğitime değer katan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi, 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde 196 okul, 120 bin 166 öğrenciye yönelik başladı ve 3 yılda 5 milyon yayınla başarı ile uygulandı. Yıl boyunca düzenlenen farklı etkinliklerle eğitime önemli katkı sağlandı. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında 229 okulda uygulanacak proje de 33 etkinlik yapılacak. 232 bin materyal ve 559 bin yayın çocuklarla buluşturulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Sedep Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sedep Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı