Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sedefçi'nin yargılanmasına devam edildi

  A.A
  10.02.2011 - 16:22 | Son Güncelleme: 10.02.2011 - 16:22

  Edirne'de yeni belediye sarayı ve arsasının satışıyla ilgili olarak “ihaleye fesat karıştırma, görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla haklarında dava açılan, aralarında Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin de bulunduğu tutuksuz 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

  Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi katılmadı. Duruşmada, tutuksuz sanıklar H.G, S.K, M.A.E, Ü.K. ile sanık avukatları hazır bulundu.

  Mahkeme heyeti, tanıklar Tuba Ulusoy, Jacob Phoelman, Harold Petrusttericus ve Nurettin Eroğlu'nun İstanbul Nöbetçi Mahkemesince ifadesinin alınması istemiyle yazılan yazının beklenmesine, dava dosyasının sanıklar üzerine atılı suçla ilgili olarak devlet ihale işleri ihtisas alanı içerisinde olan emekli 3 Sayıştay bilirkişisi tarafından incelenmek suretiyle yapılan işlemlerin usulünce yapılıp yapılmadığı ve sanıkların bahsi geçen eylemlerdeki rolleri de değerlendirilmek suretiyle bilirkişi raporu hazırlatmak maksadıyla Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine talimat yazılmasına, talimat yazısı gönderilirken dosyalar ekindeki emanetteki defter ve belgelerin de incelenmek üzere gönderilmesine karar verdi.

  Yargılamanın safahatiyle ilgili olarak İçişleri Bakanlığına da bilgi verilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı mayıs ayına erteledi.

  Sanıklar hakkında 5 ile 12 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı