Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sedefçi: Başbakanın yuhalanmasına üzüldüm

  Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA)
  18 Ocak 2011 - 14:55Son Güncelleme : 18 Ocak 2011 - 14:55

  EDİRNE Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, bir Galatasaraylı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TT Arena açılışında yuhalanmasına çok üzüldüğünü belirterek, "TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve Adnan Polat’ın uzun konuşmaları halkı sıkmış olabilir. Her ne olursa olsun alkışlanması gereken bir konumda ıslıklanması hoş ve doğru değil" dedi.

  Böyle bir tesisin yapılmasında emeği olanların alkışı hak ettiğini ifade eden Sedefçi, şunları söyledi:

  "Böyle tesis yapan insan, alkış bekler. Olumsuz tepki olacağını beklemez. Ben çok üzüldüm, ben Galatasaraylıyım ve siyasetçiyim. Bir açılışa gittiğimde ıslıklanırsam üzülürüm. ’Bu tesise emek verdim, benim hakkım bu muydu’ diye düşünüp üzülürüm. Açık konuşuyorum Başbakan Erdoğan’a yapılmaması gereken bir olaydı bu. Hoş bir şey değil ama böyle açılışlarda fazla konuşmak gerekmez. En büyük sıkıntı budur, ben tanık olduğum ve konuları bildiğim için söylüyorum. Rahmetli Özal, Edirne’de stat tribünlerinin yarısını o dönem yaptırmıştı. İki sene geldi kısa konuşmalar yaptı. Üçüncü sene konuşmasını uzun tutunca ıslıklandı. Süleyman Demirel ile tam 8 sene Kırkpınar da beraberdik. İlk senelerinde 1- 2 dakikalık konuşma yaptı, uyardım. Son yıllarında hiç konuşmadı yapmadı. Böyle yerlerde çok konuşma yapmak gerekmez."

  ’UZUN KONUŞMA HALKI SIKMIŞTIR’

  Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Arena Stadyumu’nun açılışında TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ın uzun konuşmalarının halkı sıkmış olabileceğini belirten Sedefçi, "Her ne olursa olsun alkışlanması gereken bir konumda Başbakanın ıslıklanması hoş ve doğru değil" ifadelerini kullandı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı