Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Sedat Şahin tahliye edildi

  04 Ocak 2011 - 15:12Son Güncelleme : 04 Ocak 2011 - 16:17

  Organize suç örgütü lideri oldukları iddiasıyla İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Sedat Şahin, Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun (CMK) 102. maddesi uyarınca tahliye edildi.

  CEZAEVİNDEN ÇIKIŞTA BÖYLE KARŞILADILAR / Foto Galeri

  NURİŞ KARDEŞLER DE TAHLİYELERİNİ İSTEDİ

  “Taammüden adam öldürmeye azmettirmek”, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” ile “gasp” suçlarından dolayı 2005 yılından bu yana tutuklu yargılanan Sedat Şahin tahliye edildi.

  Kandıra ilçesindeki Kocaeli 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi önünde toplanan yaklaşık 100 kişi, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102. maddesi gereğince tahliye edilen Şahin'i alkışlarla karşıladı.

  Oğlu Erkan Şahin'in de arasında bulunduğu yakınlarına görüşen Şahin, daha sonra otomobille cezaevi önünden ayrıldı. Bu arada Şahin'in yakınlarının yaklaşık 50 araçlık konvoy oluşturduğu görüldü.

  Avukatı Ali Rıza Dizdar'ın Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 102'inci maddesi kapsamında yapılan müracaatının değerlendirilerek tahliyesine karar verilen Şahin'in İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı dava, 2005 yılında açılmıştı.

  2005 yılının eylül ayından bu yana tutuklu bulunan Şahin'in de arasında bulunduğu 53 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, Hüseyin Saral'ın İtalya'da öldürülmesi ile bir iş adamının öldürülmesine teşebbüs etme olaylarının da aralarında bulunduğu 6 eyleme yer veriliyor.

  Sedat Şahin'in 3 kez uygulanmak üzere, “taammüden adam öldürmeye azmettirmek” suçundan ağır müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, Şahin'in ayrıca “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” ile “gasp” suçlarından da 4,5 ile 29 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

  Bu sanıklar hakkında yargılamayı yapan İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, dava dosyası ile Kadıköy'de bir oto galerisinin kurşunlanması ve Kanber Ocaklı'nın kaçırılarak gasp edilmesi olaylarına ilişkin açılan dava dosyasının da birleştirilmesine karar vermişti.

  Bu arada avukat Dizdar'ın aynı dava kapsamında tutuklu olarak yargılanan Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin hakkında yaptığı başvurunun ise halen incelendiği öğrenildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 75 Yorum }
  • HALİL ACAR 4.1.2011 20:56:18
   tc nin adalet mekanizması ne hallere geldi.
  • evet_ isyan 4.1.2011 20:47:01
   ee noldu tutukluluklar cezaya dönüştü bu kadar uzun tutukluluk olmaz diyordunz? ne diyecekti kanun, ahmet çıkabilir, mehmet çıkamz, ergenokon üyesi çıkabilir, dhkp-c li çıkamaz diye kişilere ve gruplara özel hükümler mi getirecekti? daha istediğinizn sonuçlarını idrakten acizsinz çıkmış elştiryorsnz
  • ugur kara 4.1.2011 20:37:09
   evet olsunlar...<br>olsunlar ki affın adı kanun değişikliği olsun,,<br>adı rahşan affı<br>adı kanun değişikliği<br>adı ne olursa olsun masumların canı yanmaya,,<br>katiller sokakta gezip adam öldürmeye<br>devam etsinler
  • Tekin Baran 4.1.2011 20:34:23
   OLDU OLACAK OCALAN'IDA SERBEST BIRAKIN BERABERCE MEMLEKETI GULLUK GULISTANLIK IDARE EDERSINIZ.
  • özcan ışık 4.1.2011 20:32:56
   CMK 102, Tamam doğru olabilir! GECİKMİŞ ADALET ADALET DEĞİLDİR,ya ACELE KARAR VERİLEN ADALET, ADALET'midir?
  • Tekin Baran 4.1.2011 20:30:08
   DEVGISTINIZ HAAA. SIZ DEGISMEZSINIZ. BU KANUNLARLA KENDINIZI AKLAMAK DEGIL KURTARMAK YANLISINIZ.
  Sayfa Başı
  HaberlerGüneydoğu Anadoluantep lezzetleriKaradenizTRABZONSümela ManastırıYılbaşıKış