Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sedat Şahin’in ‘Lale’ devri bitti

  Toygun ATİLLA-Çetin AYDIN
  18 Mart 2005 - 02:05Son Güncelleme : 18 Mart 2005 - 02:05

  Organize suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Sedat Şahin ve adamı Oktay Öztürk dün tutuklandı. Böylece ‘Lale Operasyonu’nda gözaltına alınan 37 kişiden 16’sı cezaevine konuldu.

  Polis yetkilileri, ‘Şahin’in lale devri bu operasyonla bitti’ dediler. Polis, Şahin ve adamlarına ait el bombaları, tabancalar, yüzlerce fişek ve bir de kılıcın bulunduğu cephaneliği de ele geçirdi.

  Ünlülerle sarmaş dolaş

  Sedat Şahin’in evinde, Milli Takım’ın ve Galatasaray’ın eski teknik direktörü Fatih Terim, Almanya’nın Bochum takımında oynayan Fatih Akyel, V.J Esra Balamir, şarkıcı Nihat Doğan, İbrahim Tatlıses, eski futbolcu Tanju Çolak ve Alaattin Çakıcı’nın kardeşi Gencay Çakıcı ile çektirdiği fotoğraflar bulundu.

  Televizyonda danışman

  Operasyon kapsamında ele geçirilen belgelerde, Number One TV antetli káğıtta danışman olarak gösterilen Sedat Şahin’in bu sayede, 2003’te vize alarak Almanya’ya gittiği ortaya çıktı. Şahin ve 6 adamı sorgulamalarının tamamlanmasının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gönderildi.

  Evcil’den haraç istedi

  Yaklaşık 1.5 yıldır izlenen Sedat Şahin’in Alaattin Çakıcı ile arasının bozulmasının ardından Erol Evcil’den 1 milyon dolar haraç istediği bildirildi. Lale operasyonu kapsamında Gölcük’te görevli bir yarbayın alacağını tahsil etmek için Sedat Şahin’den yardım istediğinin belirlendiği, Şahin’in de Ankara’da bu alacağı tahsil ettiği bildirildi.

  KALAŞNİKOF DA VAR, BOMBA DA

  Sedat Şahin’in cephaneliğinde bulunanların bazıları şöyle: 2 Kalaşnikof, 1 Lancer marka bomba atar, 3 el bombası, bazıları susturuculu 8 tabanca ile bunlara ait çok sayıda mermi, çift taraflı derin oluklu kılıç, 1 kama, 2 kar maskesi ve 2 peruk. Evde ele geçirilen Mauser marka Alman malı 7.62 mm çaplı tabanca gösterişli olduğu için özellikle Karadeniz mafyasının tercihi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı