Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sedat Doğan'dan çarpıcı tespit: O saldırıyı yapanlar...

Galatasaray'ın eski yöneticisi Sedat Doğan, başkan Ünal Aysal’a camiadan ve medya içerisinden saldırılar olduğunu belirterek, “O saldırıyı yapanları muteber bulmuyorum. Öncelikle eleştiri yapıyorsanız Ünal bey kadar bu kulübe hizmet edip, taşın altına elinizi sokacaksınız. Geçmişinizin de düzgün olması gerekiyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi Sedat Doğan, başkan Ünal Aysal'a camiadan ve medya içerisinden saldırı olduğunu belirterek çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor'a konuşan Doğan, “Medya içinden de, camia içinden de saldıranlar var. Bana göre bir çok kaynağı var. Ancak saldırıyı yapanları ben muteber bulmuyorum. Öncelikle eleştiri yapıyorsanız Ünal bey kadar bu kulübe hizmet edip, taşın altına elinizi sokacaksınız. Geçmişinizin de düzgün olması gerekiyor” diye konuştu.


KULÜBÜMÜZ KÖTÜ DURUMDA DEĞİL
“Şu an Galatasaray yönetimi ve Ünal Aysal bir bombardıman altında, saldırılar var, bunları da görmek lazım, negatif bir algı yaratılıyor” diyerek çarpıcı bir yorumda bulunan Doğan, şöyle devam etti;

“Her maçta her oyuncudan aynı performansı alamayabilirsiniz. Bir takımın birlikte olması ve inanması önemli. Takımın birlik, beraberlik içinde olmasında görev; teknik heyet ve kaptanlara, takımda yaşı büyük olan futbolculara düşüyor. Onların bu işi toparlanması gerek, onların takıma moral vermesi lazım. Dünyada bir sürü mali durumu güçlü kulüp var ancak aralarından bir tanesi Şampiyonlar Ligi’ni kazanıyor. En iyi hazırlanan, şartlanan, en az hata yapan şampiyon oluyor. Toparlama görevi teknik heyete düşüyor. Galatasaray’ın kötü durumda olduğunu düşünmüyorum, oyuncular da kendi işlerine konsantre olsunlar ve Galatasaray’da oynadıklarının farkına varsınlar”.


SEÇİM İLE İLGİLİ TEK TASARRAFUM OYUMU KULLANMAK
25 Ekim’de yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’la ilgili görüşleri de sorulan Doğan, “Seçim konusuna girmek istemiyorum. Ortada çok fazla bir genel durum olmadığı kanaatindeyim, köprünün altından çok sular akar, konuşmamak daha iyi” dedi. Doğan, bir listede yer alıp almayacağı hakkında da yorum yapmaktan kaçınırken, “Seçimle ilgili bir tasarrufumuz yok, oyumu kullanacağım. Galatasaray’da o kadar güçlü ve değerli insanlar var ki, seçim sonrasında yine yönünü dünya çapındaki başarılara çevirecektir” diye konuştu.


"GALATASARAY VERGİSİNİ ÖDEMİYOR" DEMEDİM
Doğan mali konularda da yorum yaparken, “Bu düzen sürdürülebilir değil” dedi. Her yıl 150-200 milyon dolar açık verip krediyle devam eden kulüplerin yaşamalarının mümkün olmadığını ifade eden Doğan, Ünal Aysal’ın kendisi için yaptığı eleştiriye de açıklık getirdi. Aysal çıktığı TV programında kendisine yöneltilen “Sedat Doğan Galatasaray vergi ödemiyor dedi, ne düşünüyorsunuz” sorusuna, “Sedat Hukuk’la ilgilendiği için bu konuları pek bilmez” demişti.

Aysal’ın bu sözlerine yanıt veren ve bir düzeltme yapmak istediğini söyleyen Doğan, şunları kaydetti;

“Benim için ‘vergi ödemiyor’ demişim gibi bir durum oluştu. Ben ‘Galatasaray vergi ödemiyor’ değil ‘Galatasaray vergisini taksitlendirerek ödüyor ve vergisini tam gösteriyor, bizim kara kaplı defterimiz yok’ dedim. Başkanımız da zaten açıklamasında bunu teyit etti.”


BAŞKAN'IN ZENGİN OLMASI GEREKMİYOR
Galatasaray’da bazı konularda geniş açıdan kararlar verilmesi gerektiğini de ifade eden Doğan, “Gelen başkan şubeleri bilecek, Galatasaray nereden para kazanır, nasıl harcama yapar bunu bilecek. Ayrıca camia profilini iyi tanıyacak. İlla çok zengin olmasına da gerek yok, son 30-40 yılda en başarılı başkanlar Ali Uras ise Ali Tanrıyar’dı. O yıllardaki şartlarda göre büyük başarılar elde ettiler ve ikisi de doktordu, zengin değillerdi” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz