İSTANBUL HABERLERİ

“Seda” İle Başarı Kapıları Açılıyor

IHA
27.10.2015 - 11:51Son Güncelleme :

SULTANGAZİ BELEDİYESİ, ÖĞRENCİLERİN MERKEZİ SINAVLARA HAZIRLANMALARINI SAĞLAMAK AMACIYLA SULTANGAZİ EĞİTİM DESTEK AKADEMİ (SEDA) PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ.

IHA

Sultangazi Belediyesi, öğrencilerin merkezi sınavlara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla Sultangazi Eğitim Destek Akademi (SEDA) projesini hayata geçirdi. Sultançiftliği ve İsmetpaşa Mahalle Hizmet Tesisleri’nde eğitimlerin verilmeye başlandığı proje kapsamında, Esentepe Şubesi de hizmete açılacak. Projede 35 uzman öğretmen görev alıyor.
Sultangazi Belediyesi, daha önce bilgievleri adı altında yaptığı merkezi sınavlara hazırlık kurslarını Sultangazi Eğitim Destek Akademi (SEDA) projesi ile sürdürüyor. Proje kapsamında 8’inci sınıf öğrencileri için TEOG, 12’nci sınıf öğrencileri ve lise mezunlarına ise YGS-LYS sınavlarına hazırlık kursları veriliyor.
Sultançiftliği Mahalle Hizmet Tesisleri ile İsmetpaşa Cevher Dudayev Mahalle Hizmet Tesisleri’nde açılan kurslara Esentepe Şubesi de ekleniyor. Esentepe Şubesi’nin de açılmasıyla 35’e yükselecek olan öğretmen sayısı ile öğrencilere 36 sınıfta ders verilecek. Sultançiftliği ve İsmetpaşa Şubelerinde TEOG sınavlarına hazırlanan 398 öğrenci bulunurken; YGS-LYS sınavlarına için ise 474 öğrenci eğitim alıyor. Proje kapsamında yapılan seviye tespit sınavlarıyla sınıfların homojenleştirilmesi sağlanıyor.
Öğrenciler; Türkçe-Matematik (Eşit Ağırlık), Matematik-Fen (Sayısal), Türkçe-Sosyal (Sözel) gruplarına ayrılarak yapılan hazırlık kurslarından YGS-LYS sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar faydalanabiliyor.
Projede öğrenci, öğretmen ve veli etkileşimini sağlamak amacıyla Proje Sınıfları da oluşturuldu. Danışman öğretmenlerin velilerle iletişime geçerek öğrencilerin eksikliklerini belirlediği sistem ile başarı düzeyinin arttırılması hedefleniyor. Ayrıca Akıllı Tahta adı verilen yoklama sistemi ile veliler, derse devamlılık konusunda bilgilendirilirken; deneme sınavlarının sonuçlarına da internet üzerinden ulaşabiliyor.
Esentepe Mahallesi Eyüp Gönen Caddesi No 90 adresinde faaliyet gösterecek olan Esentepe Sultangazi Eğitime Destek Akademisi’ne müracaatlar 2-6 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden “Seda” İle Başarı Kapıları Açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Seda” İle Başarı Kapıları Açılıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı