Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Seçmen sandık listesi CHP'nin sitesinde

  30 Mayıs 2011 - 14:04Son Güncelleme : 30 Mayıs 2011 - 14:32

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, partisinin resmi internet sitesinde yayınlanan “Sandık Listesi” sistemi ile seçmenlerin kendilerinin, komşularının oy kullanacakları yeri ve aynı sandıkta başka kimlerin oy kullanacağını görebileceklerini bildirdi.

  Halıcı, yaptığı yazılı açıklamada, daha önce “Askı Listesi”nin yayımlandığı CHP'nin “www.chp.org.tr” adresindeki internet sitesinde şimdi de “Sandık Listesi”ne yer verildiğini belirtti.

  Tüm seçmenlerin güvenli ve özgür bir biçimde oyunu kullanması ve oyların seçim sonuçlarına tam ve doğru olarak yansımasının, demokrasilerin vazgeçilmez koşulu olduğunu vurgulayan Halıcı, seçim sonuçlarına duyulan güvenin artırılması için sorumlu kurumlara, partilere ve bireylere önemli roller düştüğünü ifade etti.
  Herkesin oyunu kullanması ve sandığa gitme konusunda tanıdıklarını uyarması için bu hizmeti verdiklerini bildiren Halıcı, “www.chp.org.tr adresindeki 'Sandık Listesi' sistemi ile nerede oy kullanacağınızı, komşularınızın nerede oy kullanacağını ve sizin oy kullanacağınız sandıkta başka kimlerin oy kullanacağını görebileceksiniz” dedi.

  Halıcı, seçim öncesindeki son 2 haftanın iyi değerlendirilmesi, aile, komşu, arkadaş ve çevredekilerin bu konuda uyarılması çağrısında bulundu.

  SORGULAMAYI BURADAN YAPABİLİRSİNİZ

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 4 Yorum }
  • İzm İlk 30.5.2011 14:52:45
   Polis okulu sınavları, KPSS, YGS derken, bu seçim sonuçları da şimdiden şaibe altındadır. Yüksek Seçim Kurulu sonuçları elektronik ortamda değil de manuel olarak kontrol edebilmek amacıyla geç olmadan şimdiden bir çalışma başlatsın ve bu çalışmalara TSK' nin bir kolu Jandarma nezaret etsin !
  • cahit tas 30.5.2011 14:44:21
   sen onu bırakta o gece elektrikler kesilip te polisle sandıklar götrülecek mi götürülmeyecek mi ondan haber ver.
  • erkan tek 30.5.2011 14:35:39
   ben seçim sistemine de güvenmiyorum, yüksek seçim kuruluna da güvenmiyorum. hükümetin yandaşlarına zaten güvenmiyorum. geçtiğimiz seçimlerde huzur evinden aklı başında olmayan yaşlı insanlara birisinin yardımıyla oy kullandırdılar. o sandıktan ağırlıklı akp çıktı. gerisini siz düşünün.
  • ne umduk ne bulduk 30.5.2011 14:34:55
   Sayın Kılıçdaroğlu geçen referandumdan ders almış! O zaman bu uygulamayı yapsalardı, komşusunu bile uyarabilecekti oy kullanması için!
  Sayfa Başı
  Haberlerkara sevda yeni bölümkara sevda 48. bölümmevlid kandilimevlid kandili nedirmevlid kandili ne zamanmevlid kandili hangi günmevlid kandili ibadetleri