Seçmen kütüğüne kayıt için son gün 10 Eylül

Volkan BAĞCI
01.09.2015 - 23:53 | Son Güncelleme:

Yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşları 1 Kasım'da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinde oy kullanabilmeleri için 'Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne kayıtlı olmaları gerekiyor. Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmayan seçmenler oy kullanamayacak.

Yurtdışı seçmen listeleri 2 Eylül Çarşamba günü ilan edilecek. Listeler 10 Eylül Perşembe Seçmen kütüğüne kayıt için son gün 10 Eylülgününe kadar askıda kalacak.

Listelerde ismi bulunmayanların ya da bilgilerinde düzeltme yapmak isteyenlerin, kendilerine en yakın dış temsilciliğe başvurarak Adres Beyan Formu (B) doldurmalarının yeterli olacağını bildirdi.

Belirtilen tarihler arasında vatandaşların yurt içinde olmaları durumunda pasaportları ile birlikte en yakın nüfus müdürlüğüne müracaat edilebileceği belirtildi.

30 GÜMRÜK KAPISI
Gümrük kapılarında oy verme işlemi, 8 Ekim 2015 Perşembe günü saat 08.00'de başlayacak, 1 Kasım Pazar günü saat 17.00'ye kadar sürecek. 24 saat boyunca oy verilebilecek.

Oy verilecek gümrük kapıları şöyle:
"Sarp, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Dilucu, Dereköy karayolu gümrük kapıları, Şakirpaşa, Esenboğa, Antalya, Eskişehir, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Atatürk , Sabiha Gökçen, Adnan Menderes, Erkilet, Konya Askeri, Dalaman, Bodrum-Milas, Samsun, Trabzon, Zonguldak havalimanı gümrük kapıları, Kuşadası, Ayvalık, İzmir, Derince, Mersin, Taşucu, Bodrum, Samsun liman gümrük kapıları."

Volkan BAĞCI
vbagci@hurriyet.com.tr

Etiketler: almanya , avrupa , seçim


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı