Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Seçmeli derste hassas davranın

  Ümit ÇETİN / MALATYA
  23 Eylül 2013 - 09:35Son Güncelleme : 23 Eylül 2013 - 09:40

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Kuran-ı Kerim ve Siyer-i Nebi (Hazreti Muhammed’in hayatı) derslerinin önemine vurgu yaparak, “Yavrularınızın geleceği için seçmeli derslerde hassas davranmanızda bana göre yarar var” dedi.

  Erdoğan, Malatya ziyaretinin 2’nci gününde Darende ilçesine geçerek, 34 milyon tutarında 8 yatırımın açılışını yaptı. Erdoğan açılışta seçmeli derslerle ilgili şunları söyledi:
  “Gün geldi 4+4+4 çıktı. Artık sıkıntılar kalktı. Katsayı ayaklarımızın altında mı? Her yavrumuz istediği üniversiteye gidebiliyor mu? Huzur bu, refah bu, kardeşlik bu. Başarının önüne bariyerler koymanın ne anlamı var. 21’inci yüzyıl Türkiye’sinde eğitim öğretim özgürlüğünü biz sağladık. Şu anda artık okullarda Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi, düz liselerde de var mı? Siz istediniz, biz de yaptık. Anneler-babalar, sevgililer sevgilisinin hayatı bizim için bir izdir. Bu izde çok şeyler vardır. Onun için de anneler-babaların yavrularının geleceği için seçmeli derslerde de hassas davranmalarında bana göre yarar var.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı