Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Seçkin Türesay: Araştırma ve diziler

Seçkin TÜRESAY

Hürriyet'in dizi sayfası her zaman güncel konuları derinlemesine işleyen yazıların yer aldığı bölümdür.

Okurlarımız, olayların ardındaki nedenleri, gerekçeleri öğrenmek isterler. Kamuoyunun oluşumunda, kabul ve reddin netleşmesinde daha derinlemesine bilgileri okuruna sunmak Hürriyet gibi bir halk gazetesinin görevleri arasındadır. Araştırma ve dizi sayfaları da çoklukla bu görevi yerine getirir.

Araştırma ve Dizi Yazılar Servisi'ni Muhittin Sirer yönetiyor.

Muhittin Sirer'i okurlarımız Tempo Dergisi'nin genel yayın yönetmeni olarak tanımışlardır.

Şimdi yayıncılıktaki başarısını, disiplinini, yaratıcılığını yeni görevinde de sürdüreceğine inanıyoruz.

Bir gazetenin Araştırma ve Dizi Yazılar Servisi, aslında günlük haberciliğin ayrılmaz bir parçası, destekleyicisidir. Esas noktalarla yetinen güncel haberciliğin ayrıntılarına inen, böylece habere yeni boyutlar kazandıran servistir.

Ayrıca bu servis, insan unsurunun da gazetecilikte taşıdığı önemi vurgulaması bakımından ayrı önem taşımaktadır.

Biz inanıyoruz ki bu servisin yaptığı sayfalar, Türkiye'nin, dünyanın çeşitliliğini bize yansıtmaktadır. Hürriyet, güncel haberciliği, araştırma ve dizileriyle bütünleştiren anlayışı temsil eden bir dünya gazetesidir.

SPOR SAYFASINDAN BİRİNCİ SAYFAYA BASKETBOL

HÜRRİYET, sporun her dalına önem vererek, meraklısına, ilgilisine iyi bir spor bölümü sunmayı amaçlamakta ve çalışmalarında bunu gerçekleştirmektedir.

Futbolun ağırlık kazandığı ülkemizde, yükselen bir spor dalı olarak basketbola da sayfalarında en büyük yüzölçümünü açan gene Hürriyet olmuştur.

Bir dünya sporu olan basketbolu sonuçlarıyla, yıldızlarıyla, dünya çapında verilen önemle okurlarına aktaran tek gazete Hürriyet'tir.

Spor sayfalarında başlayan basketbol maçlarının sonuçları, yorumları yavaş yavaş birinci sayfaya doğru yayılmıştır.

Son Avrupa şampiyonasının finallerinde bu anlayışı Hürriyet bir kez daha sergileyen örnekler vermiştir. Bu, Hürriyet'in okur çeşitlenmesine gösterdiği saygının bir göstergesidir.

Mutlu haftalar dileğiyle.

Seçkin TÜRESAYX