Gündem Haberleri

  Seçkin hukukçular Londra’da yeni Türk anayasasını konuştu

  Hürriyet Haber
  13.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz akşam, Global Rule of Law Forum (GRLF) isimli yepyeni bir kuruluş Londra Getty Images Galerisi’nde heyecan veren bir açılış gerçekleştirdi. Bu yeni ve bağımsız oluşum, kar amacı gütmeyen ve kendisini uluslararası düzeyde hukukun üstünlüğü ilkesini yaymaya ve yeni nesil yetenekli hukukçuları desteklemeye adıyor.

  GRLF’i 27 ülkeden ve dünyanın değişik 42 şehrinden bireyler, verdikleri bağışlarla destekledi. GRLF’in kurucusu ise, ismini Harvard’da 2008 yılında mezuniyet konuşmasını yapması ile duyurmuş olan ve şu anda da Londra’da başarılı bir yüksek mahkeme avukatı olarak tanınan Can Yeğinsu isimli bir Türk.

  Seçkin davetliler katıldı

  Kasım ayında bir grup gönüllünün biraraya gelmesiyle kurulan GRLF ilk etkinliğini London School of Economics (LSE)’de gerçekleştirerek, Türkiye’nin yeni anayasasına ilişkin tartışmaları Londra’ya taşıdı. Türkiye ve İngiltere’den alanında adını duyurmuş siyasetçiler, işadamları, hukukçular ve medya mensuplarının katılımı ile gerçekleşen etkinliğin davetlileri arasında Londra Büyükelçisi Ünal Çevikoz, Economist’ten John Peet, BBC’den Georgia Tolley, Independent’tan Alice Jones, Zaman’dan İlhan Gökalp, Law Society’den Nick Fluck gibi isimlerin yanı sıra ünlü aktör Robert Pattinson’ın kızkardeşi Victoria Pattinson da yer aldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı