Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ’Seçkin Gözlemci’

  Cem BAKIRCI-Kürşat TERCANLI Mukadder YARDIMCIEL/DHA
  26 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 25 Şubat 2006 - 23:29

  Başbakan Erdoğan, dün Akbaba Dağları’ndaki kış tatbikatının ’Seçkin Gözlemci Günü’nü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök ve kuvvet komutanlarıyla izledi. Kamuflaj kıyafeti giyen Erdoğan, "Güçlü ve caydırıcı bir ordumuzun olması hedefimizdir" dedi.

  KARS’a 8 kilometre uzaklıktaki Akbaba Dağları’nda iki gündür süren kış tatbikatının dünkü son bölümünü, geceyi Kars’ta geçiren Başbakan Tayyip Erdoğan, sabah saatlerinde Sikorsky helikopterle tatbikat alanına gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ve kuvvet komutanlarıyla izledi. Erdoğan, Özkök ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri, tatbikatın ’Seçkin Gözlemci Günü’ faaliyetlerinin ardından çadırda yemek yedi. Erdoğan çok başarılı /images/100/0x0/55ea9d30f018fbb8f88b7f66bir tatbikat izlediğini belirterek, "Güçlü, caydırıcı bir ordumuzun olması hedefimizdir" dedi. 9’uncu Kolordu birlikleri tarafından icra edilen, gerçek mermilerin kullanıldığı tatbikat kış koşullarında etkinliklerin denenmesini amaçlıyor.

  BAŞBAKAN Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri ile siperleri dolaşarak Mehmetçik’in tatbikatını yakından izledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı