Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seçimlerde bu kabinlerde oy kullanacağız

  A.A
  16 Mayıs 2011 - 13:15Son Güncelleme : 16 Mayıs 2011 - 13:45

  12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçiminde vatandaşların oy verme işlemini gerçekleştireceği kabinlerin, yurt genelinde dağıtımına başlanıldı.

  OY KABİNLERİ HAZIR / FOTO GALERİ

  Ankara'daki bir fabrikada üretilen oy verme kabinleri, karton koliler içerisinde, bir kargo firmasına ait tırlarla dağıtılıyor. İl ve ilçe merkezlerindeki teslimatlar, seçim kurulu görevlilerinin gözetiminde gerçekleştiriliyor.

  Bu kapsamda ilk etapta Çanakkale il merkezine 360 adet oy verme kabini getirildi. Oy verme kabinleri, belediyeye ait garaja konuldu. 120x120x180 santimetre boyutlarındaki oy verme kabinleri, kolayca kurulup sökülebilme özelliğine sahip.

  Birbirine iliştirilmiş 3 ayrı parçadan oluşan portatif kabinler, iki kişi tarafından kolayca kurulabiliyor ve alt kısmına yerleştirilmiş ayaklar üzerinde duruyor. Kabinin etrafını çevreleyen bordo renkli bezin üzerinde ise Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) amblemi bulunuyor.

  Bu arada kolilerin içerisinden çıkan “Oy Verme Kabini Kullanma Kılavuzu”nda ise kabinlerin nasıl kurulacağı anlatılıyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı