ANKARA HABERLERİ

Seçimler ekonomiyi sekteye uğratmasın

Hürriyet Haber
15.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

TÜRKİYE Genç İşadamları Derneği Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, yerel seçimlerin öne alınması halinde 2013’te Belediye, 2014’te Cumhurbaşkanlığı, 2015’te ise Milletvekili seçimleri yapılacağını, tarihlerde değişiklikler, yer değiştirmeler ya da birleştirmeler olabileceğini hatırlattı.

Arka arkaya üç önemli seçim...

Aydın, “Görünen o ki ülkemiz, önümüzdeki yıldan itibaren uzun süre seçim atmosferinde olacak. Arka arkaya üç önemli seçim geçirecek Türkiye’de mevcut istikrarın sürmesi, özellikle ekonomi politikalarının bu şekilde devam etmesi büyük önem taşıyor. Seçimler nedeniyle mevcut ekonomi politikalarından vazgeçilmesi, hele hele bir seçim ekonomisi uygulanması Türkiye’nin ahengini bozar” diye konuştu.

İstikrarın bozulmasından korkuyoruz

Türkiye’nin bugün, AB ülkeleri başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ekonomik krizlere, iç çatışmalara inat ekonomik ve siyasi istikrarını sürdürdüğünü ifade eden Aydın, “İhracatta Cumhuriyet tarihinin rekorunu kıran, ekonomik büyümede dünya ülkeleriyle yarışan, işsizlik oranları düşen, cari açığı azalan Türkiye önemli bir başarı yakaladı. Uygulanan ekonomi politikalarının, iş dünyasının çabalarının bir sonucu olan bu başarıların seçimler nedeniyle sekteye uğraması, en büyük endişemiz. Büyük ihtimalle 2013 itibariyle arka arkaya üç önemli seçim geçirecek olan Türkiye’de, sağlanan ahenk ve istikrarın bozulmaması konusunda gerekli tedbirler alınmalı, uygulanan ekonomi politikalarından vazgeçilmemeli” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Seçimler ekonomiyi sekteye uğratmasın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seçimler ekonomiyi sekteye uğratmasın haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı