MARDİN HABERLERİ

Seçimi Kazanan Rektörün İlk Mesajı

IHA
27.02.2015 - 15:20Son Güncelleme :

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ KAZANAN PROF. DR. AHMET AĞIRAKÇA, BİLGİ VE HİKMETİN ORTAYA ÇIKTIĞI BİR ŞEHİRDE KURULAN ÜNİVERSİTELERİNİN GELİŞİMİNDE HERKESİN GEÇMİŞİN KIRGINLIKLARINI BİR KENARA BIRAKARAK AHENKLİ VE UYUMLU BİR ÇALIŞMA İÇİNDE OLACAĞINA YÖNELİK BÜYÜK BİR İNANÇ TAŞIDIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Mardin Artuklu Üniversitesi rektörlük seçimini kazanan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, bilgi ve hikmetin ortaya çıktığı bir şehirde kurulan üniversitelerinin gelişiminde herkesin geçmişin kırgınlıklarını bir kenara bırakarak ahenkli ve uyumlu bir çalışma içinde olacağına yönelik büyük bir inanç taşıdığını söyledi.
Mardin Artuklu Üniversitesi ’Rektör Adayı Belirleme Seçimi’ sonuçlandı. Oylama sonunda yapılan sayımda 8 aday arasından en çok oyu iki ay önce YÖK tarafından vekil rektör olarak atanan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça aldı. Sandık kurulu başkanlığını Prof. Dr. Yusuf Çetindağ ve sandık kurulu üyeliğini Doç. Dr. Abdulvahap Erpolat ile Doç Dr. Abdurrahman Adak’ın yaptığı 133 öğretim üyesinden 123’nün oy kullandığı seçimde, Mardin Artuklu Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Prof. Dr. Murat Akkuş, Prof. Dr. Ömer Aytaç, Prof. Dr. Mehmet Azimli ve Prof. Dr. Adnan Demircan’ın yanı sıra, Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken, Prof. Dr. Ahmet Erkol ve Prof. Dr. Abdulaziz Hatip yarıştı. Soyadı sıralamasına göre oy kullanan öğretim üyelerinin oylama işlemlerinin tamamlanmasının ardından yapılan sayım sonucunda, rektör adayları arasında en yüksek oyu 58 oyla mevcut vekil Rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça aldı. Rektörlük seçimine başvuran 8 rektör adayının isimleri, aldıkları oy sayıları ile birlikte yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) bildirilecek. Rektörlük seçiminin barış ve huzur ortamında büyük bir olgunluk içinde gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, oy kullanan bütün öğretim üyelerine ve rektör adaylarına teşekkür etti. Ağırakça, rektörlük seçimi boyunca barış ve hoşgörü atmosferinin bütün üniversiteyi sarmaladığını, bir gün öncesinden Bağımsız Üniversite Platformu’nun düzenlendiği ve Prof. Dr. Ahmet Erkol’u rektör adayı olarak tanıttığı yemek davetine icabet ettiğini de hatırlattı. Bilgi ve hikmetin ortaya çıktığı bir şehirde kurulan Mardin Artuklu Üniversitesi’nin gelişiminde herkesi geçmişin kırgınlıklarını bir kenara bırakarak gelecekte, ahenkli ve uyumlu bir çalışma içinde olacağına yönelik büyük bir inanç taşıdığını vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, “Bu seçimin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
YÖK’ün Rektör adaylarını inceleme komisyonu çalışması ve Yüksek Öğretim Genel Kurulu’nun toplantıları ardından yapacağı değerlendirmeden sonra belirlenen üç isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Seçimi Kazanan Rektörün İlk Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seçimi Kazanan Rektörün İlk Mesajı haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  06:58
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:39
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı