Spor Seçime değil Beşiktaş'a yatırım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seçime değil Beşiktaş'a yatırım

YEREL HABERLER SEÇİME DEĞİL BEŞİKTAŞ'A YATIRIM

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu'nun 30 Nisan'da temelini atmayı planladığı BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı. Başkan Yıldırım Demirören, bu projeyi 2007'de bitirmeyi planladıklarını ve kesinlikle seçim yatırımı olarak görmediklerini söyledi.

Toplantıya Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyeleri, divan kurulu ve kongre üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan kulüp başkanı Yıldırım Demirören, BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nin çok önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bu proje için siz değerli kongre üyelerimizin fikirlerine ihtiyacımız var. Bu projede emeği geçen Yatırımlar Yüksek İstişare Kurulu'na, Fulya'nın alınmasında emeği geçen Süleyman Seba, Serdar Bilgili ve Semra Özal'a da teşekkür ediyorum” dedi.

“KAMUOYUNDA BU KADAR KONUŞULMAMALI”
  
Fulya Projesi'nin kamuoyunda çok konuşulduğundan yakınan Demirören, “Önemli projeler kamuoyunda bu denli konuşulmamalı. Bu inşaatı almak isteyen firmaları, idari mercileri etkiler. Biz bu projeyi 2007'de bitirmeyi hedefledik. Kesinlikle seçim yatırımı olarak düşünmüyoruz, Beşiktaş'ın geleceği için projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. Aceleye getirmiyoruz. Keşke imkan olsa da 2006'da tamamlasak” dedi.
 
Projeyle ilgili genel bilgi veren Yatırımlar Komitesi Başkanı İlhan Durusoy da katkıda bulunacak her fikre açık olduklarını, gerekirse projede yenilikler yapabileceklerini söyledi.

ORMAN VE ARAT DA KATILDI
  
BJK Fulya Süleyman Seba Projesi tanıtım toplantısına, muhalefetin önde gelen isimleri de katıldı. Eski yönetici ve başkan adaylarından Fikret Orman, Hasan Arat ve Affan Keçeci de toplantıda yer aldı. Arat, toplantı öncesi başkan Demirören ile biraraya gelip, samimi bir biçimde sohbet etti.
  
GÖRÜŞLER BASINA KAPALI

Başkan Demirören, kongre üyelerinin söz alarak eleştiri ve görüşlerini dile getireceği ve soru soracağı bölümün basın mensuplarına kapatılmasını isterken, bunun aile içinde kalması gerektiğini belirtip, kongre üyesi olan gazetecilerin de konuşulanları dışarı sızdırmamasını istedi.

ARAT'TAN PROJEYE DESTEK
  
Beşiktaş Kulübü eski yönetici ve başkan adaylarından Hasat Arat, BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'ni olumlu bulduğunu ve bu projeye destek verdiğini söyledi.  Hasan Arat, projenin tanıtım toplantısı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Heyecan verici bir proje. Çok iyi çalışılmış ve iyi bir ekip kurulmuş. Beşiktaş'a hayırlı olsun” dedi.
Projedeki tek çekincesinin, elde edilecek gelirlerin nasıl kullanılacağıyla ilgili olduğunu vurgulayan Arat, bu konuyu yönetimin not aldığını ve gerekenleri yapacağını söyledi. Bu tip projelere, yönetim ve muhalefet mantığıyla yaklaşılmaması gerektiğini vurgulayan Arat, “Beşiktaş'a yarayacak her projenin yanında olmalıyız” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle