Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Seçimde elektrik kesintisi sabotaj çıktı

  02 Nisan 2009 - 16:04Son Güncelleme : 02 Nisan 2009 - 17:31

  29 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde, Ankara'nın bazı bölgelerinde elektrik kesintisi yaşanmasıyla ilgili ilk inceleme tamamlandı, Ankara'daki elektrik şebekerinin sabote edildiği ortaya çıktı.

  Ankara Dikmen'deki bir okulda elektrik kesintisi sırasında mükerrer oyları, sandıktakilerle değiştirmek isteyen bir kişinin yakalanmasının ardından, Ankara İl Seçim Kurulu'nun başlattığı soruşturmada, emniyet yetkilileri ilginç bulgularla karşılaştı. Bu bölgeye elektrik dağıtımın sağlayan trafoları inceleyen polis yetkilileri, bazı kişi ya da kişilerin lokal aksaklık sağlamak için elektriği kestikleri anlaşıldı.

  TEDAŞ uzmanlarıyla beraber Olay Yeri İnceleme Polisi'nin yaptığı incelemede, trafolarda bölgesel eletrik kaybına sebep olacak işlemlerin yapıldığı belirlendi. Seçim Kurulu'na bilgi gönderen TEDAŞ, Ankara'da meydana gelen elektrik kesintilerinin kendilerinden kaynaklanmadığını ve lokal aksaklıklar olduğunu bildirdi.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise olayla ilgili inceleme başlatarak bu trafoları bozan kişileri bulmak için çalışma başlattı. Polisin de İl Seçim Kurulu'na elektrik kesintilerine ilişkin gönderdiği raporda, "Kesintilerin trafolara haricen yapılan müdahaleler nedeniyle gerçekleştiği" yönünde oldu.

  İL SEÇİM KURULU'NDAN AÇIKLAMA

  Ankara İl Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Danışman, Ankara'da bazı semtlerde seçim gecesi elektriklerin kesilmesinin “sabotaj olduğu ve bu konuda inceleme başlatıldığı” iddialarıyla ilgili, “kendilerine bu konuda herhangi bir şey gelmediğini” ve “İl Seçim Kurulunun da herhangi bir işlem yapmadığını” bildirdi.

  Danışman, yaptığı açıklamada, seçim günü yaşanan elektrik kesintilerinin “şebekenin sabote edilmesi” sonucu yaşandığı yönünde Emniyet ve TEDAŞ'tan İl Seçim Kuruluna yazılı veya sözlü herhangi bir şey gelmediğini kaydetti.

  Danışman, “Ama bundan sonra bir şey gelir mi bilmiyorum. İl Seçim Kurulu olarak biz de herhangi bir işlem yapmadık” dedi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 141 Yorum }
  • recep ivedik 2.4.2009 17:27:46
   bu bilineni.ya bilinmeyenler ??? ankara seçimleri tekrarlanmalı.seçime en ufak pislik bulaşmamalı.
  • aysegul ceyhan 2.4.2009 17:27:31
   Bu yorelerde yeniden seçime gidilmesi sarttir. Bu sabotajin arkasinda kimin oldugu da o kadar belliki uzaklarda aramaya gerek yok. Bunlari bile bile Ankaralilar nasil Melih Gokcek'e oy verdi anlamiyorum. Yoksa bu oylar duzmecemi? AKPye hiç bir alanda guvenim yok.
  • devrim yilmaz 2.4.2009 17:24:42
   Bır ılcemızde ıkı Er oy kullandı dıye seçim iptal edilyor..Ankarada neredeyse her kosebasından oy pusulaları cıkıyor kımse acıklama yapmıyor...Sayın Gokcegın tum dalaveresıne alıstık ama oy calınmasına alısmak ıstemıyorum..Secimler yenılensın...
  • muygur muygur 2.4.2009 17:24:18
   chp den pis kokular geliyor
  • Volkan Gulcek 2.4.2009 17:22:08
   ben şimdi bu seçimlere nasıl güveneceğim?<br>kim bu sorumun cevabını verecek?<br>napıyorsunuz siz ya? napıyorsunuz? neyin peşindesiniz?
  • Ayhan Türk 2.4.2009 17:21:50
   AZ ÇOK SONUÇLAR NETLEŞMEYE BAŞLAYINCA KAYBETMEYE BİR KILIF LAZIMDI! BU DÜZENEKLER HEP CHP NİN İŞİDİR...
  Sayfa Başı
  Haberlerdolar/TLKuyumcumevlid kandili ne zamanmevlid kandili hangi günrebiülevvel ayırebiülevvel ayı ne zamanaöf