Gündem Haberleri

  SEÇİM'99

  Hürriyet Haber
  10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aylin Sarıgül, 18 bin ‘sarı gül’ dağıttı

  Mustafa Sarıgül, DSP'nin en favori ilçe belediye başkan adaylarından...

  İstanbul'da en büyük seçim kampanyasını başlattı.

  Kadınlar Günü'nde 18 bin 403 gül dağıttı.

  Şişlililer, bu vesile ile eşi Aylin Sarıgül'ü de siyaset sahnesinde tanıdılar.

  Aylin Hanım, CHP'li eski Belediye Başkanı Aytekin Kotil'in yeğeni.

  Kendisi gibi güzel genç kadınlarla Şişli'nin 28 mahallesinde 'Sarı gül' dağıtan Aylin Sarıgül, ‘‘Omuz omuza davranırsak Mustafa ile Şişli'yi alabiliriz. Yoksa kimsenin yakınmaya hakkı yok’’ diyor.

  -Eşiniz 1994'de az bir oyla Belediye Başkanlığını Gülay Aslıtürk'e kaptırmıştı. Gülay Hanım'dan hesap soracak mı?

  -Hesap sormaya değil, iş yapmaya geliyoruz. Eşim kavga etmek istemiyor.

  Sarıgül'e destek veren 150 kişilik bir kadro, FP'nin geçen seçimlerde kullandığı yöntemle çalışıyor. Aylin Sarıgül şöyle diyor:

  ‘‘Şişli'nin sorunlarını biliyoruz. Kadınlardan oluşan müthiş bir kadromuz var. Kapı kapı dolaşıyoruz. Sıkmadığımız el, çalmadığımız kapı bizim değildir.’’

  Aylin Sarıgül, Ermeni, Musevi ve Rum vatandaşlarımıza, önümüzdeki pazar ayinlerinde 'paskalya yumurtası' dağıtacaklarını söylüyor kilise çıkışlarında... Sarı gül ve paskalya yumurtası dağıtılmasını eşine öneren kendisi..

  -Binlerce sarı gülü nereden buldunuz?

  -15 gün önce bir firmaya sipariş verdik; Uzakdoğu'dan getirdiler. Tanesi 50 bin lira...

  Aday olduktan sonra Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Mustafa Sarıgül, 1980'den önce CHP Gençlik Kolları Başkanıydı. 1987-91 döneminde SHP'den milletvekiliği yaptı. DSP'den de, 1994'de Şişli Belediye Başkanlığı, 1995'de milletvekilliği adayı oldu, ancak kazanamadı.

  Aylin Sarıgül iddialı; ‘‘Eşim bu kez Belediye Başkanı olacak.’’

  İki açıklama

  ‘‘BAKIRKÖY'de ANAP kaynıyor’’ (4.3.1999) başlıklı yazımızda adı geçenler birer açıklama gönderdiler:

  - YARGITAY eski Başkanı Müfit Utku: ‘‘Avukat Fikret Aslan isimli şahsı hiç tanımam. Adını gazetenizden öğrendim. Sayın Ali Talip Özdemir Bey'den herhangi bir şekilde hiçbir talebim olmamıştır. Bugüne kadar ne sayın Özdemir, ne de kayınpederi Özaltın ailesinin de benden hiçbir talepleri olmamıştır.’’

  - ANAP Belediye Meclis üyesi Sinan Uyanık: ‘‘İnşaat mühendisiyim, 25 yıla yakın bir zamandır da Bakırköy'deyim. 1989'dan itibaren Bakırköy ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesiyim. 1991-95 arasında sayın Ali Talip Özdemir ile birlikte Bakırköy Belediye Başkan Vekilliği ve Teknik Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttüm. 1991'de bu göreve başlamam nedeni ile ticari faaliyetlerimi askıya aldım. Bu arada bu görevimle birlikte 1994-95 yıllarında da Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı görevinde de bulundum. Özdemir'in ayrılıp milletvekili olmasından sonra Bakırköy Belediyesi'ndeki görevimden ayrıldım. 1966 Haziran ayından itibaren Tepe Grupu Marmara Bölge Koordinatörü olarak çalışmaktayım. ANAP Bakırköy Belediye Meclis listesinin hazırlanmasında bir müdahalem olmamıştır. Birinci sırada aday olmam ise partimin yetkili kurullarının takdiridir.’’

  NE DEMİŞLERDİ?

  Tarihi gün

  ‘‘İş işten geçti. Herşey aslına dönüyor, İslamiyet'e dönüyor.’’

  <ı>(1994'de Recep Tayyip Erdoğan'ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonraki ilk cumada Necmettin Erbakan, Eyüp Camiinde yandaşlarına böyle hitap ediyordu. 'Tarihi gün'de Şevki Yılmaz ve Nusret Bayraktar en büyük alkışı alıyor, 'Mücahit Erbakan' sloganları ortalığı çınlatıyordu. Erdoğan heyecanlı 'gazanız mübarek olsun' diyordu. O günden bugüne ne oldu? Biri mahkum, biri yasaklı...)

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı