Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası

MHP
Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 1 Kasım genel seçimleri için kırmızı ve beyaz renkteki iki Volkswagen Beetle marka otomobili, parti amblemleri ile kendisine ait fotoğraflarla kaplattı. Vural, seçim bölgelerini dolaşıp, seçim kampanyasını yürüttü. Otomobili kullanan Vural, diğer yandan da araçtaki ses sistemiyle halkı selamladı, zaman zamanda onlarla şakalaşıp oylarını istedi.

Yaklaşan 1 Kasım seçimleri için çalışmalarını sürdüren MHP Grup Başkanvekili ve İzmir milletvekili adayı Oktay Vural, değişik bir yöntemle İzmir sokaklarına çıktı. Vural, kendi fikri olan kampanya kapsamında kırmızı ve beyaz renkli iki Volkswagen Beetle marka otomobili, partisinin ambleminin yanı sıra kendi fotoğraflarıyla kapladı. Güzelbahçe’den Buca’ya kadar seçim turu atan Vural, otoyol üzerinde, diğer araç sürücülerini özel ses sistemiyle selamladı. Yol üzerindeki akaryakıt istasyonuna da girip yakıt alan Oktay Vural, burada da hem vatandaşlar hem de istasyon görevlileriyle sohbet etti. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Buca sokaklarında da, bir yandan otomobilini kullandı, bir yandan da araçtaki ses sistemiyle vatandaşları selamladı, zaman zaman da onlarla şakalaşıp oylarını istedi.

POLİSLER DE MEGAFONLA DESTEK İSTEDİ

Bazı kişiler MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’a isteklerini yüksek sesle konuşarak veya bağırarak duyurmaya çalıştı. Yanından geçen bir polis ekibi de Vural ile aynı yöntemi kullandı ve megafondan, emeklilik durumlarıyla ilgili destek istedi. Şehir turu sırasında zaman zaman da halkla bir araya gelen Oktay Vural, parti vaatlerini anlattı, hükümeti eleştirdi. Seçim çalışması sırasında DHA’ya konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, propaganda yöntemiyle ilgili, şöyle dedi:

"Fikir sahibi benim. Araçların dizaynı dahil. Bu sefer 7 Haziran seçimlerinden sonra direksiyon bizde, ne yaptığımızı biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz. Kampanyamızda çok mütevazı. Farkındalık oluşturmak istiyoruz. Propagandada baskın olanlar olabilir ama bizde böyle farkındalık yapmak istedik. Önemli olan halkla aramızda bariyer olmadığını göstermek. Onların içinde geziyorum. Kırmızı beyaz en büyük Türkiye diyoruz. Ülkenin geleceğine oy ver dediğimize göre Türkiye’nin geleceği ay yıldızın yükselmesiyle olur. Böylelikle de mesajımızı veriyoruz" dedi. Kendi kaynaklarıyla kampanyalarını sürdürdüklerini de anlatan Oktay Vural, "Seçimlerde az ve öz çalışma yapmak istiyoruz. Çok fazla araç giydiremiyoruz ama vatandaşlar araçlarına MHP magnetleri yapıştırdı. Biz de kendi kaynaklarımızla kampanyayı sürdürüyoruz. Az zamanda çok yere gitmem gerekiyor, çok yere gitmem için de araçla olmak lazım. 1 Kasım’da seçimde başarılı olmak istiyoruz."

"HANGİ OLAYDA İSTİFA ETTİLER Kİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bakanların istifasına yönelik yaklaşımını da eleştiren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Her olaydan sonra bakan istifa eder mi?’ demiş. Hangi olayda hangi istifa etmiş ki? Bu kadar terör, Ermenek, Soma oldu istifa eden mi oldu? Hızlı tren kazası, Reyhanlı’da bombalama oldu istifa eden mi oldu? Bırak istifayı hangi kamu görevlilerinden yargılanan oldu? Türkiye’de hukuk sistemi çalışmıyor. Zorba bir devlet anlayışı var. Bir tane istifa örneği göstersinler. Bunun vicdanı, sorumluluğu yok. Onlarca olay oldu Cumhurbaşkanı ’Valilerin operasyon yapmasına izin vermedik’ demedi mi? Sonra dedi ki; ’Bazı kamu görevlilerinin ihmali var?’ Peki bu ihmali yapanla ilgili ne yapıldı? Ellerine saat takanlar, hakara makaracılar, yatak odalarında para bulunanları balkona çıkardılar, onore edildiler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Kuzu kuzu gelecekler’ sözlerine de tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, milletiin, gücünü, iradesini alarak geldiklerini anlatırken, şöyle devam etti:

"Bu milletin iradesi kimsenin kuzusu değil. Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanlığını yapacak, ben de görevimi yapacağım. Bu milletin iradesi olsun, getirsin bakayım bizi tek başına iktidara kim kuzu kuzu veriyor görevi göreceğiz. AKP’nin artık tek başına iktidar olması mümkün değil. Biz bir şey alırsak milletimizden alırız ve milletimizin iradesiyle geliriz. Birileri de gereğini kuzu kuzu yerine getirecektir. Dolayısıyla bu kadar kibre gerek yok. Biz memurun muyuz ya! Devlet yönetilmez bu üslupla. Aziz milletimiz bize güç versin. MHP’yi tek başına iktidara getirsin nasıl kuzu kuzu görevi verecekler."

AÇILIŞTA BİNALİ YILDIRIM ELEŞTİRİSİ

Oktay Vural, Güzelbahçe Balıkçı Barınağı’nın açılış törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın katılmasını, burada konuşma yapmasını ağır bir dille eleştirdi. Binali Yıldırım’ın hiçbir sıfatı olmadığını ifade eden MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Seçim kampanyası sürdürüyoruz. Havuzdan beslenenler olabilir. Ama bu seçim kampanyasında açılışlar yapılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açılışında, tarafsız olması gereken bakan var, açılışta AKP’nin ampulleri var. ’Memleket meselesi’ diye seçim sloganları kullanılıyor. Bunlarda hukuku tanımazlık var. Hak hukuk yok. İzmir’e bir hizmet yapıyorsunuz. Bunu, milletvekili bile olmayan birisinin açmasını sağlamak demek, hiçbir sıfatı olmayan milletvekili adayının açması demek, kamu imkanlarıyla seçim propagandası yapaktır. Ama ne kadar namertlik yaparlarsa yapsınlar, havuzumuz olmayabilir, biz milletin iradesiyle geleceğiz" dedi.

OKTAY VURAL , SEÇİM , KAMPANYA , KAPLUMBAĞA
Paylaş
DİĞER SEÇİM HABERLERİ
İnadına Zeybekçi
İnadına Zeybekçi
Ege Bölgesi’nin belirleyici partisi MHP oldu. 7 Haziran’daki seçimlerde MHP’ye oy veren seçmen bu kez tercihini AK Parti’den yana kullandı. MHP seçmeninin bu gidişi ve ülke genelindeki artışa paralel olarak oylarını yükselten AK Parti, bu bölgeden hanesine 5 milletvekili daha kattı. AK Parti’nin, kendi tabiriyle ‘Yırtık donlu Nihat’ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki artışta önemli pay sahibi oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yeniden aday olduğu memleketi Afyonkarahisar’daki belde belde temasları yüzde 11’lik bir dönüş sağladı. Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Mustafa Savaş da partiye kazandıran isimlerden biriydi. CHP’deki küçük artışlar ise sonucu değiştirmeye yetmedi. (İzmir’deki tablo, seçim analiz dizisinin salı günkü 3 büyük kent bölümünde değerlendirilmişti.) Devamını Oku
SEÇİM 2015 , EGE BÖLGESİ
Paylaş
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli "Şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum" dedi. Bahçeli, "Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim." diye konuştu. Devamını Oku
DEVLET BAHÇELİ , SEÇİM 2015
Paylaş
Öne Çıkan Haberler
Oy kullanımında dikkat edilecek hususlar
Partiler vaat yarışında
1 Kasım'da oy kullanmak isteyenler, bilet parasını alabilir
Seçimde bunlara dikkat
ABD: Türkiye'de özgür, adil ve güvenilir bir seçim görmek istiyoruz
Pew, 2015 Türkiye anketinin sonuçlarını açıkladı
IPSOS araştırmasından çarpıcı sonuçlar
Financial Times: AB Türkiye'nin talebiyle ilerleme raporunu seçim sonrasına erteledi, Merkel Beştepe'ye gitmek istemedi
Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde
Vaatlerimiz rutin
AK Partili Bülent Turan CHP'nin kedisi Şero'yla tartıştı
Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası
'Beyaz Toros' tartışması devam ediyor
AK Parti'de 'sandık taşıma' tartışması
Cizre'de 93 sandığın yeri değiştirildi
Batman'da sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı
Silopi'de sandık birleştirme kararı
'Yeşil Yol' projesi seçim beyannamesinde
AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri
Bahçeli, MHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
İşte MHP'nin seçim vaatleri
MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz
CHP bildirgesinde ‘Esad’ çıkışı
HDP olmazsa bu gemi batar
HDP seçim bildirgesi açıklandı
Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...
Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 farklı siyaset gördünüz
Kılıçdaroğlu: 7 Haziran'a göre iyiyiz
CHP seçim ilkelerini belirledi
Saadet Partisi TRT’yi şikâyet etti
Kılıçdaroğlu: Tek yerli ve milli parti CHP’dir