Oktay Vural, oyunu kullandı

MHP
Oktay Vural, oyunu kullandı
MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, oyunu Gaziemir ilçesi Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’nda kullandı. Oy kullanacağı okula saat 11.00 sıralarında gelen Vural, burada bir süre vatandaşlarla sohbet etti, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gaziemir ilçesi Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’nda kullanacağı 1137 numaralı sandığa yanındaki partililerle birlikte giden Oktay Vural, ’Hayırlı olsun’ temennisiyle oyunu kullandı. Oyunu attıktan sonra, sandık görevlilerine seçime katılımın nasıl olduğunu sordu, ardından da görevlilerle tek tek tokalaştı.   Oyunu kullandıktan sonra, okulun önünde basın açıklaması yapan Oktay Vural, şöyle dedi:
"Aziz vatandaşlarımızın, parlamenter demokrasiye sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. MHP mutabakat adına tek başına iktidar olmazsa, partiler arasında belli irade oluşması için pozisyonumuzu olumlu şekilde kullanacağımızı ifade ediyorum. 1 Kasım seçimlerinin sonuçları itibariyle devletimize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. 7 Haziran seçim sonuçlarını hazmedemeyenlerin getirdiği süreç sonucunda vatandaşın verdiği sonucu algılamayanlar, tekrar ’milli irade yanlış yapmıştır’ diyerek yeni bir seçim yapıldı. Mutabakat zemininde ülkenin milli irade sonuçları hazmedilmedi. Ben inanıyorum ki 1 Kasım seçimlerinden sonra oluşacak milli irade sonucunda mutabakat zemini güçlenecektir. Aziz vatandaşlarımızın, cumhuriyetimiz 92. yılında parlamenter demokrasiye sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. MHP mutabakat adına tek başına iktidar olmazsa, partiler arasında belli irade oluşması için pozisyonumuzu olumlu şekilde kullanacağımızı ifade ediyorum. Seçim süreci boyunca elimizde bulunan bütün imkanlarla vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Niyetimiz hayır inşallah akıbetimiz de hayır olacaktır." Amasya’nın Göynücek İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Kemal Şahin’in oyunu gece kullanıp sosyal medya hesabından oy pusulasını paylaştığı iddiasının sorulması üzerine Vural, "Burası Amasya, yapan da bir okul yöneticisi. Bunlar kabul edilebilir değil. Güvenlik tedbirleri yok. PKK istediği gibi yönlendirme yapıyor baskılar ve tehditler devam ediyor. Manisa’dan bu konuda çok telefonlar geldi. Milli iradeyi çarpıtmayın. Aziz milletimizin, milli iradenin oyunu çalmak kabul edilecek şeyler değil. İl seçim kurulu ne yaptı? Hakim teminatı nerededir? İvedilikle bu kişi hakkında kamuoyuna açıklayıcı bilgi verilmesi gerekiyor. Seçim devam etmektedir. Bu kanaatlerin yaygınlaşması hayal kırıklığı oluşturur, kin ver nefret duygularını artırır. Sandıkta kaybettiklerini sokakta bulamayacaklar" diye yanıt verdi.   Vural, burada bir süre oy kullanmaya gelenlerle sohbet etti, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

İZMİR , OKTAY VURAL , SEÇİM 2015
Paylaş
DİĞER SEÇİM HABERLERİ
İnadına Zeybekçi
İnadına Zeybekçi
Ege Bölgesi’nin belirleyici partisi MHP oldu. 7 Haziran’daki seçimlerde MHP’ye oy veren seçmen bu kez tercihini AK Parti’den yana kullandı. MHP seçmeninin bu gidişi ve ülke genelindeki artışa paralel olarak oylarını yükselten AK Parti, bu bölgeden hanesine 5 milletvekili daha kattı. AK Parti’nin, kendi tabiriyle ‘Yırtık donlu Nihat’ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki artışta önemli pay sahibi oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yeniden aday olduğu memleketi Afyonkarahisar’daki belde belde temasları yüzde 11’lik bir dönüş sağladı. Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Mustafa Savaş da partiye kazandıran isimlerden biriydi. CHP’deki küçük artışlar ise sonucu değiştirmeye yetmedi. (İzmir’deki tablo, seçim analiz dizisinin salı günkü 3 büyük kent bölümünde değerlendirilmişti.) Devamını Oku
SEÇİM 2015 , EGE BÖLGESİ
Paylaş
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli "Şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum" dedi. Bahçeli, "Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim." diye konuştu. Devamını Oku
DEVLET BAHÇELİ , SEÇİM 2015
Paylaş
Öne Çıkan Haberler
Oy kullanımında dikkat edilecek hususlar
Partiler vaat yarışında
1 Kasım'da oy kullanmak isteyenler, bilet parasını alabilir
Seçimde bunlara dikkat
ABD: Türkiye'de özgür, adil ve güvenilir bir seçim görmek istiyoruz
Pew, 2015 Türkiye anketinin sonuçlarını açıkladı
IPSOS araştırmasından çarpıcı sonuçlar
Financial Times: AB Türkiye'nin talebiyle ilerleme raporunu seçim sonrasına erteledi, Merkel Beştepe'ye gitmek istemedi
Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde
Vaatlerimiz rutin
AK Partili Bülent Turan CHP'nin kedisi Şero'yla tartıştı
Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası
'Beyaz Toros' tartışması devam ediyor
AK Parti'de 'sandık taşıma' tartışması
Cizre'de 93 sandığın yeri değiştirildi
Batman'da sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı
Silopi'de sandık birleştirme kararı
'Yeşil Yol' projesi seçim beyannamesinde
AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri
Bahçeli, MHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
İşte MHP'nin seçim vaatleri
MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz
CHP bildirgesinde ‘Esad’ çıkışı
HDP olmazsa bu gemi batar
HDP seçim bildirgesi açıklandı
Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...
Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 farklı siyaset gördünüz
Kılıçdaroğlu: 7 Haziran'a göre iyiyiz
CHP seçim ilkelerini belirledi
Saadet Partisi TRT’yi şikâyet etti
Kılıçdaroğlu: Tek yerli ve milli parti CHP’dir