MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı

MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı
MHP'nin seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda Genel Başkan Devlet Bahçeli flaş bir çıkış yaptı; Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran benzeri bir sonuç çıkması halinde, "HDP dışında, tüm partilerle koalisyona hazırız" dedi. Vaatlerini sıralayan Bahçeli, "Her aileden en az bir kişiye iş sağlayacağız. İş verinceye kadar 700 TL desteği evin hanımına vereceğiz." diye konuştu.

Bahçeli şöyle konuştu; "Türkiye'nin üst üste 1 kasımlar yaşamaması için biz sorumluluğa varız. 4 ilkemizi kabul eden, HDP dışındaki her partiyle, seçim beyannamelerimizi hükümet programı haline getirmeye hazırız. Bunu da peşinen açıklıyoruz..."

BAHÇELİ'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

"AKP'NİN İSTİKŞAFİ ORTAĞI CHP..."

Bahçeli'nin konuşmasında CHP'den de "AKP'nin istikşafi ortağı CHP" diyerek bahsetti 7 Haziran seçimleri sonrasında MHP'nin koalisyon ihtimallerine kapılarını kapatmasının eleştirildiğini hatırlatan, "bizim herşeye hayır dediğimizi söylediler, uzlaşmaz olduğumuzu, intihar ettiğimizi, istikrarsızlığa kanat gerdiğimizi söylediler. İktidardan korktuğumuz, hazırlıksız olduğumuzu,reddiyeci tavır kqtakındığımızı iddia ettiler" diyen Bahçeli, "Biz iktidardan kaçmadık, kaçmayız" diye konuştu.

"KRİZİN MÜCİDİ ERDOĞAN, İCRAATÇISI DAVUTOĞLU, İTİRAFCISI ARINÇ..."

AKP Lideri Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimlerinin ardından ne CHP, ne de MHP ile koalisyon kurma niyetinde olmadığını söyleyen Bahçeli, "Davutoğlu, CHP'ye koalisyon teklifinde bulundu mu? Bu sorunun cevabı kuşkusuz hayırdır. 32 gün görüşüp, sonra bizden koalisyon kurulmasını beklemek saflık değilse, zeka yoksunluğudur. Davutoğlu'nun hükümet kurma gibi bir görevi asla yoktu. Önceden verilmiş bir kararın ilanı için 45 günlük sürenini dolmasını beklerken, bize de uğradılar" dedi.

Bahçeli şöyle konuştu;

"Koalisyon kurulmamasının azmettiricisi Erdoğan, icraatcısı Davutoğlu, itirafçısı da tüm gerçekleri korkusuzca açıklayan Bülent Arınç'dır".

BAHÇELİ, TERÖR KADAR 17/25 ARALIKLA DA YÜKLENDİ

Bahçeli'nin AKP'ye terörle mücadele üzerinden yüklenmesi bekleniyordu. Ancak Bahçeli, sadece terörle mücadele değil, 17/25 Aralık operasyonları üzerinden de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye çok ağır ifadelerle yüklendi. Hatta 17/25 Aralık operasyonları ile, son dönemde artan terör saldırılarının "birbirleriyle bağlantılı olabileceğine" ilişkin mesajlar da verdi. Erdoğan'ın 400 vekil açıklamasına atıf yapan Bahçeli, "eğer açıklamayı tersten okursak, Erdoğan 400 vekil kazansaydı, PKK saldırmayacak, ülkede huzur hüküm sürecekti. Terörün sevk ve idare merkezinde iktidar vardır. 17/25 Aralık'tan dolayı yakayı ele vereceğinden korkusundan şuurunu kaybetmiş Erdoğan, terörün önündeki bariyerleri teker teker kaldırmıştır" dedi. Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu'nun teröre izin ve destek verdiklerinin "kesin kanıtlarla sabitlenmesi halinde" ise, "Saray'ı bunların başına yıkarız" diye konuştu.

ERDOĞAN'A BEŞ SORU

"AKP ve PKK'nın uzlaştığı bellidir. Erdoğan Oslo'da PKK'ya İmralı canisinin serbest kalacağını vaadetmiştir. Arabulucuların ihbarı bu şekildedir. Erdoğan PKK'ya aziz vatanı peşkeş çekmiştir" diyen Bahçeli, daha önce Elazığ konuşmasında dile getirdiği Erdoğan'a yönelttiği beş soruyu da tekrarladı;

İmralı canisi ile mektuplaştın mı?Öcalan canisinin İmralı'dan günübirlik çıkışlarına izin verdin mi?

Kandil'e kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronları ile telefonla görüştün mü?

Bülent Arınç'a yönelik düzmece suikast iddiasından sonra girilen kozmik odadan alınan en mahrem bilgiler kimlerin eline geçti?

KCK'nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı ?

PKK ve KCK'ya başkanlık karşısında federasyon ümidi verdin mi?

TUĞRUL TÜRKEŞ'E İSİM VERMEDEN YÜKLENDİ

Bahçeli, seçim hükümeti kurulurken Başbakan Yardımcılığı görevini kabul eden, ardından da AKP'ye geçip 1 Kasım'da aday olan Tuğrul Türkeş'in ismini vermedi, ancak kendisine atıfta bulundu. Türkeş üzerinden AKP'ye yüklenen Bahçeli, "İçimizden devşirdikleri ile hisarlarımızda delik aşmaya çalışanlar, başaramadılar" diye konuştu.

"TBMM'DEKİ ÖRTÜLÜ MİTİNG KONUŞMASI..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 Ekim günü TBMM'nin açılışında yaptığı konuşmayı, "TBMM'de örtülü miting konuşması" olarak nitelendiren Bahçeli, Erdoğan'ın MHP'lilerin satışmalarına "rahatsız mı oldunuz?" diye sormasına, ardından da "terör, akrep gibi sırtında taşıyanı da sokacaktır" mesajına da karşılık verdi

"ERDOĞAN'DAN VE SOYGUN HANEDANINDAN RAHATSIZIZ"

Bahçeli, "Biz Erdoğan'dan, soygun hanedanından rahatsızız. Buna da devam edeceğiz. Sırtında taşıdığı akrebin ise, kendisini sokması bizim meselemiz değildir" dedi.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİNİ ESKİ YERİNE TAŞIYACAĞIZ

Bahçeli'nin beyanname konuşmasında öne çıkan bir diğer unsur ise, Süleyman Şah türbesi konusunda oldu. Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle, yeri değiştirilen türbenin, "eski yerine taşınacağını" söyleyen Bahçeli, "MHP, Suriye'nin demokratikleşme ve kalkınma süreçlerine katkı verecektir" dedi.

Süleyman Şah eski türbeye

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamesinin başlıkları özetle şöyle:

- Her aileden en az bir kişiye iş sağlayacağız. İş verinceye kadar 700 TL desteği evin hanımına vereceğiz.
- Muhtaç ailelere ‘Hilâlkart’ vererek bütün yardımları incinmeden bu kartla almasını sağlayacağız.
- Evi olmayan muhtaç ailelere 250 TL kira yardımı yapacağız.
- Emeklilere yıllık 2 bin 800 lira destek ödemesi yapacağız.
- 65 yaş aylığını 300 liraya yükselteceğiz.
- Mazotu 1 lira 75 kuruştan vereceğiz.


ASGARİ ÜCRET 1400 LİRA
- Asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracağız. Asgari ücretlilere, büyük şehirlerde aylık 100 lira ulaşım desteği vereceğiz. * Her yıl ortalama 700 bin gencimize iş imkanı sağlayacağız.
- 2016 yılında; 40 bini Şubat ayında olmak üzere 120 bin öğretmen atayacağız.
- Asayişin temini ve terörle mücadele kapsamında, emniyet teşkilatında terörle mücadele timi, kent timi ve gece güvenlik görevlisi olarak çalışmak üzere 60 bin personel alacağız.
- Engelli kardeşlerimize işe yerleştirmede öncelik verecek, kamudaki engelli kotasının tamamına atama yapacağız. Engelli ve engelli yakını aylığını 400 liraya; ağır engelli aylığını 600 liraya çıkaracağız.
- Gazilerimize 3600 günde emekli olabilme hakkını vereceğiz. Şeref aylığı 1400 liraya yükseltilecek.
- Şehit yetimlerinin tamamına iş vereceğiz.


DİYANET’E ALEVİLİ YAPI
- Diyanet İşleri Başkanlığı’nı, Alevi İslam inancını da bünyesinde temsil edecek şekilde yeniden yapılandıracağız.
- Cemevi gerçeğini, siyasi kaygılardan uzak, Cami-Cemevi karşıtlığına dönüştürülmeden kabul edecek, Cemevlerine devlet yardımı yapacağız.
- Ecdadımız Süleyman Şah’ın aziz naaşını sınırlarımızın 37 km. derinliğinde bulunan eski türbesine tekrar taşıyacağız.
- Çözüm süreci isimli ihaneti tamamen sonlandıracağız .Partimiz, terörle mücadeleyi hiçbir şartta ihmal edilmemesi gereken milli bir politika olarak ele alacaktır. Silahlarıyla birlikte teröristleri tesirsiz hale biz getireceğiz.

KOALİSYON , DEVLET BAHÇELİ
Paylaş
DİĞER SEÇİM HABERLERİ
İnadına Zeybekçi
İnadına Zeybekçi
Ege Bölgesi’nin belirleyici partisi MHP oldu. 7 Haziran’daki seçimlerde MHP’ye oy veren seçmen bu kez tercihini AK Parti’den yana kullandı. MHP seçmeninin bu gidişi ve ülke genelindeki artışa paralel olarak oylarını yükselten AK Parti, bu bölgeden hanesine 5 milletvekili daha kattı. AK Parti’nin, kendi tabiriyle ‘Yırtık donlu Nihat’ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki artışta önemli pay sahibi oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yeniden aday olduğu memleketi Afyonkarahisar’daki belde belde temasları yüzde 11’lik bir dönüş sağladı. Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Mustafa Savaş da partiye kazandıran isimlerden biriydi. CHP’deki küçük artışlar ise sonucu değiştirmeye yetmedi. (İzmir’deki tablo, seçim analiz dizisinin salı günkü 3 büyük kent bölümünde değerlendirilmişti.) Devamını Oku
SEÇİM 2015 , EGE BÖLGESİ
Paylaş
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli "Şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum" dedi. Bahçeli, "Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim." diye konuştu. Devamını Oku
DEVLET BAHÇELİ , SEÇİM 2015
Paylaş
Öne Çıkan Haberler
Oy kullanımında dikkat edilecek hususlar
Partiler vaat yarışında
1 Kasım'da oy kullanmak isteyenler, bilet parasını alabilir
Seçimde bunlara dikkat
ABD: Türkiye'de özgür, adil ve güvenilir bir seçim görmek istiyoruz
Pew, 2015 Türkiye anketinin sonuçlarını açıkladı
IPSOS araştırmasından çarpıcı sonuçlar
Financial Times: AB Türkiye'nin talebiyle ilerleme raporunu seçim sonrasına erteledi, Merkel Beştepe'ye gitmek istemedi
Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde
Vaatlerimiz rutin
AK Partili Bülent Turan CHP'nin kedisi Şero'yla tartıştı
Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası
'Beyaz Toros' tartışması devam ediyor
AK Parti'de 'sandık taşıma' tartışması
Cizre'de 93 sandığın yeri değiştirildi
Batman'da sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı
Silopi'de sandık birleştirme kararı
'Yeşil Yol' projesi seçim beyannamesinde
AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri
Bahçeli, MHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
İşte MHP'nin seçim vaatleri
MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz
CHP bildirgesinde ‘Esad’ çıkışı
HDP olmazsa bu gemi batar
HDP seçim bildirgesi açıklandı
Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...
Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 farklı siyaset gördünüz
Kılıçdaroğlu: 7 Haziran'a göre iyiyiz
CHP seçim ilkelerini belirledi
Saadet Partisi TRT’yi şikâyet etti
Kılıçdaroğlu: Tek yerli ve milli parti CHP’dir