Mağlup yok

AKP
Mağlup yok
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim sonrası İstanbul’da kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa, “Gelmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüm. Onun da selamları var size. Bu coşkuyu o da yaşıyor” dedi, seçimin mağlubu olmadığını söyledi.

Davutoğlu selamlama konuşmasında özetle şöyle dedi:

BİR HAFTADA 3 BAYRAM

“Son 1 hafta içinde üç bayramı birlikte idrak ettik. Birisi 29 Ekim. Cumhuriyetimizin kuruluşu, istiklalimizin temellerinin atılması. İkincisi 1 Kasım demokrasi bayramı. Bu bayramı bize yaşatan bütün vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Üçüncü bayramımız da bugün, 3 Kasım. AK Parti devriminin yıldönümü. 3 Kasım 2002’de Türkiye’de AK yıllar başladı. 1 Kasım 2015’te de önümüzdeki onlarca yıl sürecek bir başka ak yılların başlangıcı oldu. 3 Kasım 2002’de ilk AK devrimi başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza da selamlarımı iletiyorum. İstanbul’a gelmeden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüm Onun da selamları var size. Bu coşkuyu o da yaşıyor. 

KİMSEYİ DIŞLAMAYACAĞIZ

3 Kasım 2002’de yüzde 34.5 oyla tek başına iktidara gelen AK Parti oylarını sürekli arttırdı. Milletimiz bu ülkeye aşkla bağlı olanlarla seçim hükümetine dahi bakan vermekten kaçınanları gördü. Bir kez daha diyorum. Bu seçimin mağlubu yoktur. Hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, ülkemizdir, demokrasimizdir. Son iki günde AK Parti kitleleri Türkiye’nin her yerinde zaferi kutlardı. Hiç kimsenin kalbini kırmadık. Hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Hiç kimseye tekebbür (kibirlenme) etmedik, etmeyeceğiz. 

SADECE GIPTA ETSİNLER

(“Kıskananlar çatlasın” tezahüratları üzerine) Hiç kimse çatlamasın. Hiç kimse kıskanmasın. Sadece gıpta etsin. Gün dinlenme günü değil tekrar yola çıkma günüdür. Bugünden itibaren çalışmaya başladık. İki gündür gece gündüz telefonum susmadı. Bosna’dan, Üsküp’tan, Gümülcine’den, Balkanlar’dan, Filistin’den, Somali’den, Suriye’den telefonlar aldım.”

SEÇİM 2015 , AHMET DAVUTOĞLU
Paylaş
DİĞER SEÇİM HABERLERİ
İnadına Zeybekçi
İnadına Zeybekçi
Ege Bölgesi’nin belirleyici partisi MHP oldu. 7 Haziran’daki seçimlerde MHP’ye oy veren seçmen bu kez tercihini AK Parti’den yana kullandı. MHP seçmeninin bu gidişi ve ülke genelindeki artışa paralel olarak oylarını yükselten AK Parti, bu bölgeden hanesine 5 milletvekili daha kattı. AK Parti’nin, kendi tabiriyle ‘Yırtık donlu Nihat’ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki artışta önemli pay sahibi oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yeniden aday olduğu memleketi Afyonkarahisar’daki belde belde temasları yüzde 11’lik bir dönüş sağladı. Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Mustafa Savaş da partiye kazandıran isimlerden biriydi. CHP’deki küçük artışlar ise sonucu değiştirmeye yetmedi. (İzmir’deki tablo, seçim analiz dizisinin salı günkü 3 büyük kent bölümünde değerlendirilmişti.) Devamını Oku
SEÇİM 2015 , EGE BÖLGESİ
Paylaş
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli "Şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum" dedi. Bahçeli, "Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim." diye konuştu. Devamını Oku
DEVLET BAHÇELİ , SEÇİM 2015
Paylaş
Öne Çıkan Haberler
Oy kullanımında dikkat edilecek hususlar
Partiler vaat yarışında
1 Kasım'da oy kullanmak isteyenler, bilet parasını alabilir
Seçimde bunlara dikkat
ABD: Türkiye'de özgür, adil ve güvenilir bir seçim görmek istiyoruz
Pew, 2015 Türkiye anketinin sonuçlarını açıkladı
IPSOS araştırmasından çarpıcı sonuçlar
Financial Times: AB Türkiye'nin talebiyle ilerleme raporunu seçim sonrasına erteledi, Merkel Beştepe'ye gitmek istemedi
Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde
Vaatlerimiz rutin
AK Partili Bülent Turan CHP'nin kedisi Şero'yla tartıştı
Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası
'Beyaz Toros' tartışması devam ediyor
AK Parti'de 'sandık taşıma' tartışması
Cizre'de 93 sandığın yeri değiştirildi
Batman'da sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı
Silopi'de sandık birleştirme kararı
'Yeşil Yol' projesi seçim beyannamesinde
AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri
Bahçeli, MHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
İşte MHP'nin seçim vaatleri
MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz
CHP bildirgesinde ‘Esad’ çıkışı
HDP olmazsa bu gemi batar
HDP seçim bildirgesi açıklandı
Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...
Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 farklı siyaset gördünüz
Kılıçdaroğlu: 7 Haziran'a göre iyiyiz
CHP seçim ilkelerini belirledi
Saadet Partisi TRT’yi şikâyet etti
Kılıçdaroğlu: Tek yerli ve milli parti CHP’dir