Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde

CHP
Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin seçim beyannamesinde, CHP’nin bildirgesinde yer alan vaatleri sıraladığını belirterek, “İyi de 13 yıldır niye yapmadın kardeşim?” diye sordu. Kılıçdaroğlu, Zonguldak ve bazı ilçelerinde düzenlenen mitinglerde halka hitap etti.

7 Haziran seçimlerinden sonra hükümet kurulmasının ‘kaçak sarayda oturan zat tarafından engellendiğini’ savunan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

EN TUTARLI HESABI BİZ YAPTIK

“AK Parti dün seçim bildirgesini açıkladı. Biz 7 Haziran’dan önce neyi açıklamışsak aynılarını kendi bildirgelerine koydular. ‘Emekliye 2 maaş verecektik’ diyoruz. Efendim, ‘Parayı bulamazsınız, para yok’ dediler. Şimdi onlar da koydular. Bu neyi gösteriyor? En tutarlı hesabı yapan parti CHP’dir. ‘Taşeron işçiye kadro vereceğiz’ dedik. ‘Veremezsiniz, nereden vereceksiniz?’ dediler. Baktım onlar da koymuşlar. Eyvallah, çok memnun olduk. ‘Asgari ücret 1500 lira olacak’ dedim. Bizi işverenlere şikâyet ettiler. Dün baktım onlar da koymuşlar, ‘Asgari ücret 1300 lira olacak’ diye. Şimdi size oy almak için ‘Emekliye biz de para vereceğiz, asgari ücreti biz de arttıracağız’ diyecekler. İyi de 13 yıldır niye yapmadın kardeşim. CHP söyledikten sonra mı aklın başına geldi? CHP’nin siyaset anlayışında siyasetçi cebini doldurmayacak, vatandaşın cebi dolacak. Vatandaş zenginleşecek, köşeyi dönecek. Eski algıları tümüyle değiştirin. Ne diyorlardı; CHP proje üretemez, CHP Türkiye’nin gerçeklerini bilemez. Bunlar hep kavga eder. Bugün son iki seçim bildirgesine bakın. Türkiye’nin bütün sorunlarına çözüm üreten partiyiz. En nitelikli kadrolar CHP’de var.

ÇOCUK MUSUN, KANIYORSUN

Çözüm süreci bitti, batağa saplandılar. Ne diyorlar? ‘PKK bizi kandırdı.’ Sen çocuk musun? PKK seni kandırıyorsa senin Başbakanlık koltuğunda ne işin var? Askerleri, Genelkurmay Başkanı’nı ‘Terörist’ diye hapse attılar. ‘Biz o davaların savcısıyız’ dediler. Aradan süre geçti, ‘Orduya kumpas kurdular’ dediler. Ne oldu? ‘Paralel bizi kandırdı.’ Sen çocuk musun? Herkesin kandırdığı bir hükümet Türkiye’yi yönetebilir mi?

ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRACAĞIM

4 yıl yetki istiyorum. Bu ülkeyi ayağa kaldıracağım. İşsizlik, yoksulluk belasından kurtaracağım. Kardeş kavgasının olmadığı, huzurun ve barışın olduğu bir Türkiye. Kadın erkek eşitliğinin olduğu, kadınların güler yüzle çocuklarını okula gönderdiği bir ülke.”

BEN DE ABDULLAH GÜL DE CUMHURİYET’E BORÇLUYUZ

Fakir fukaralıktan gelip, fakirin sırtına bindiler. Ben de fakirlikten geldim. Üniversiteye giden, 7 kardeşten sadece benim. Devletin en önemli görevlerine geldim. Bu, Atatürk’ün, Cumhuriyet’in sayesinde oldu. Cumhuriyet’e çok şey borçluyuz. Başımızda bir sultan, diktatör olsaydı, Anadolu’nun bir köyünden nasıl birisi devletin en önemli makamlarına gelirdi? Nasıl Abdullah Gül gelirdi Kayseri’den Türkiye’nin 11’inci Cumhurbaşkanı olurdu? Cumhuriyet’in sayesinde oldu.

Atatürk Meydanı’nı açtı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, vatandaşlara hitap ettikten sonra ilçe merkezinde yürüyerek Alaplı Belediyesi’nin düzenlediği Atatürk Meydanı açılışına katıldı. Kılıçdaroğlu, bütün dünyada barışı savunan tek liderin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirtti. Kaymakam Altuğ Çağlar, anıtta Atatürk'ün ölüm tarihindeki 8’i sonsuzluk işareti olarak yan çevirdiklerini ancak vatandaşların yanlış anlayıp düzeltmeye çalıştığını anlattı. Çağlar, 8’in yeniden sonsuzluk işareti şeklinde düzenleneceğini kaydetti. Anıtı açarken vatandaşlarla sefie çektiren Kılıçdaroğlu'na emekli bir öğretmen, KPSS'de 70 puan alan çocuğunun atamasının yapılmadığını söyledi ve yardım istedi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ , ZONGULDAK , SEÇİM , KEMAL KILIÇDAROĞLU , SEÇİM 2015
Paylaş
DİĞER SEÇİM HABERLERİ
İnadına Zeybekçi
İnadına Zeybekçi
Ege Bölgesi’nin belirleyici partisi MHP oldu. 7 Haziran’daki seçimlerde MHP’ye oy veren seçmen bu kez tercihini AK Parti’den yana kullandı. MHP seçmeninin bu gidişi ve ülke genelindeki artışa paralel olarak oylarını yükselten AK Parti, bu bölgeden hanesine 5 milletvekili daha kattı. AK Parti’nin, kendi tabiriyle ‘Yırtık donlu Nihat’ı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki artışta önemli pay sahibi oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yeniden aday olduğu memleketi Afyonkarahisar’daki belde belde temasları yüzde 11’lik bir dönüş sağladı. Halkbank’ın eski genel müdür yardımcısı Mustafa Savaş da partiye kazandıran isimlerden biriydi. CHP’deki küçük artışlar ise sonucu değiştirmeye yetmedi. (İzmir’deki tablo, seçim analiz dizisinin salı günkü 3 büyük kent bölümünde değerlendirilmişti.) Devamını Oku
SEÇİM 2015 , EGE BÖLGESİ
Paylaş
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
Devlet Bahçeli: Bugün olsa yine 'hayır' derim
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli "Şahsım ve MHP’yle ilgili yazılanları, söylenenleri, ileri geri geri değerlendirmeleri de hayret ve tebessümle takip ediyorum" dedi. Bahçeli, "Bugün olsa, yine olsa, PKK’nın 10 maddesine evet diyenlerin tüm tezgah ve oyunlarına yine hayır derim, demeye de devam edeceğim." diye konuştu. Devamını Oku
DEVLET BAHÇELİ , SEÇİM 2015
Paylaş
Öne Çıkan Haberler
Oy kullanımında dikkat edilecek hususlar
Partiler vaat yarışında
1 Kasım'da oy kullanmak isteyenler, bilet parasını alabilir
Seçimde bunlara dikkat
ABD: Türkiye'de özgür, adil ve güvenilir bir seçim görmek istiyoruz
Pew, 2015 Türkiye anketinin sonuçlarını açıkladı
IPSOS araştırmasından çarpıcı sonuçlar
Financial Times: AB Türkiye'nin talebiyle ilerleme raporunu seçim sonrasına erteledi, Merkel Beştepe'ye gitmek istemedi
Kılıçdaroğlu: Neyi açıkladıysak AKP bildirgesinde
Vaatlerimiz rutin
AK Partili Bülent Turan CHP'nin kedisi Şero'yla tartıştı
Vural’dan "kaplumbağa"lı seçim kampanyası
'Beyaz Toros' tartışması devam ediyor
AK Parti'de 'sandık taşıma' tartışması
Cizre'de 93 sandığın yeri değiştirildi
Batman'da sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı
Silopi'de sandık birleştirme kararı
'Yeşil Yol' projesi seçim beyannamesinde
AK Parti seçim beyannamesinin şifreleri
Bahçeli, MHP'nin seçim bildirgesini açıkladı
İşte MHP'nin seçim vaatleri
MHP lideri Devlet Bahçeli koalisyona kapıyı açtı
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz
CHP bildirgesinde ‘Esad’ çıkışı
HDP olmazsa bu gemi batar
HDP seçim bildirgesi açıklandı
Selahattin Demirtaş: Ülkeye huzur gelecekse...
Başbakan Davutoğlu: 7 Haziran'da 4 farklı siyaset gördünüz
Kılıçdaroğlu: 7 Haziran'a göre iyiyiz
CHP seçim ilkelerini belirledi
Saadet Partisi TRT’yi şikâyet etti
Kılıçdaroğlu: Tek yerli ve milli parti CHP’dir