Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seçim öncesi son MGK toplandı

  Hürriyet Haber
  27 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 27 Mart 1999 - 00:01

  18 Nisan'da yapılacak seçimler öncesindeki son Milli Güvenlik Kurulu toplantısı dün Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapıldı.

  MGK toplantısında ana gündem maddesi Kosova'da başlayan NATO operasyonu ve Türkiye'nin bu gelişmelerdeki rolü oldu. Kosova'daki NATO operasyonuna katılan Türk F-16'larının görevi hakkında da askeri yetkililer de bir bir brifing verdi.

  Balkanlar'da gelişmelerin ardından yaşanabilecek istikrarsızlığın Türkiye'ye yansımalarının da masaya yatırıldığı kurulda, Türkiye'nin özellikle sınır bölgelerinde hazırlıklı olması yönündeki hassasiyet dile getirildi.

  Yurt genelinde seçim güvenliğinin de tartışıldığı toplantıda, seçimlerde din istismarını engellemeye yönelik Başbakanlık genelgesinin uygulanmasını da içine alan irticayla mücadele programını da ele alındı. Toplantıda ayrıca son iç siyasi gelişmeler değerlendirildi.

  Kosova'dan Türkiye'ye başlayan mülteci akınına karşı alınan tedbirler, PKK'nın başı Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra artan terör eylemleri ve karşı önlemler, PKK ile mücadele, yaklaşan turizm sezonunda alınan güvenlik önlemleri, Yunanistan ile ilişkiler, bu ülkenin PKK'ya verdiği destek, Kıbrıs sorunu ve Kuzey Irak toplantının diğer gündem maddeleri arasında yer aldı.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı