Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seçim olmazsa kaos

Yargıdan, belirlenen tarihte seçim yapılamayacağı kararı çıkarsa, başkan Polat ve yönetimin istifası ile seçime gidilebilecek. Ancak en erken haziran ayında gerçekleşecek seçim G.Saray’a 30-40 milyon Euro kaybettirecek.Kongre ertelenirse transferde geç kalmanın faturası ağır olacak.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY camiasında herkes bugün saat 10.00’daki mahkemeye kilitlenmiş durumda. Yönetim Kurulu’nun Mali Genel Kurul’da idari yönden ibra edilmemesiyle başlayan süreçte, gözler Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde olacak.
Mali Genel Kurul’la ilgili olarak kulüp üyesi Kayhan Berberoğlu tarafından açılan yürütmeyi durdurma davasının bugün görülecek duruşmasında, daha önce konulan tedbir kararının kaldırılmaması halinde, 14 Mayıs Cumartesi günü yapılması planlanan seçimin yapılamaması tehlikesi doğacak. Diğer yandan, mahkemeden çıkacak olası bir olumsuz kararda, başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu üyelerinin istifası halinde seçime gidilebilecek.
Sonunda tüm yollar seçime çıksa da bugünkü duruşma sarı kırmızılı takımın 2011-2012 sezonunu yakından etkileyecek. 14 Mayıs’taki kongrenin olası bir iptali halinde seçim tarihi iyice gecikecek. 12 Haziran’da yurt genelinde yapılacak genel seçimler de hesaplandığında sarı kırmızılı kulübün genel kurulu bu ayın ancak ikinci yarısına kalacak. 
Bu durumda da yeni yönetim gerek teknik direktörü ile anlaşma gerekse de yeni transferleri yapma konusunda bir hayli gecikecek. Transferde daha çok para harcamak zorunda kalacak G.Saray’ın zararı 30-40 milyon Euro’yu bulacak ve gelecek adına da sis bulutları çökecek.

SEÇİM ERTELENİRSE GALATASARAY’I BEKLEYEN FELAKETLER

1-Hocasız kalacak

KONGRENİN haziran ayına sarkması halinde G.Saray’da en büyük sorunlardan biri olan yeniden yapılanma konusu da rötar yapacak. Yeni yönetim belli olmadığı için sarı kırmızılı takımın 2011-2012 sezonundaki teknik patronu da belirlenemeyecek.
Lig bitiminin ardından temmuz ayında sezonu açacak olan takım uzun süre hocasız ve lidersiz kalacak.

2-Arda satılacak mı?

A.Madrid’in 14 milyon Euro’luk teklifte bulunduğu Arda Turan’ın satışı yeni göreve gelecek olan yönetime bırakıldı. Fakat, kongre iptali halinde Arda transferi çıkmaza girebilir.  Avrupa kulüplerinden teklif alan Cana’nın transferi de belirsizliğe bürünecek. G.Saray’da sözleşmesi sona eren Kewell, Neill, Gökhan Zan gibi oyuncuların durumu da yeni yönetimi bekleyecek.

3-Transfer çıkmazı

TRANSFERDE birçok kulüp yeni sezon planlarını yapmış olurken, G.Saray halen yönetimini ve teknik heyetini bekliyor olacak. Transfer için en erken haziran ayında düğmeye basılmış olacak. G.Saray’ın bu noktada gireceği maddi külfet, bir hayli tuzlu olacak.
 Geriye kalan oyuncuların fiyatları da artmış olacak.

4-Aysal çekilebilir

BAŞKAN adaylarından listesi en kuvvetli gözüken Ünal Aysal, “Eğer kongre iptal yada mahkemelik olursa çekileceğim” demişti. Bu ihtimal halinde Aysal’ın tavrı ve kararı merak konusu. Başkan Adnan Polat ise aday olmayacağını defalarca kez dile getirmişti.

5-Paraları kim ödeyecek

BAŞKAN adayı Mehmet Helvacı’nın ifade ettiği gibi 15 Mayıs sabahı G.Saray’a lazım olan para 35 milyon dolar. Yönetimin belirsizliği halinde oyuncuların alacakları rötar yapacak. Çünkü yönetim olmadığı için paraları ödeyecek kimse bulunamayacak.

6-Kamp yeri belirsizliği

YENİ sezon öncesi transferlerin yanı sıra, temmuz ayında yapılacak kampın yeri de belirsizliğini koruyacak. Bu konuya teknik adamlar karar verdiğinden, hocası olmayan G.Saray mecburen haziran sonunu bekleyecek. Bu da yurt dışı kamp masraflarının artıracak.

Bundan sonra ne olacak

-Mahkemenin koyduğu tedbir kararının kaldırılmaması halinde 14 Mayıs’ta planlanan seçim yapılamayacak.
-Tedbir eğer kalkarsa, G.Saray’da seçim o zaman belirlenen tarih olan 14 Mayıs’ta yapılabilecek.
-Tedbir kararının kalkmaması durumunda Adnan Polat yönetimi toplu halde istifa edecek ve yeni seçim takvimi belirlenecek.
-Tedbir kalkmaz, Polat ve yönetimi istifa etmezse, muhalefet karşı atağa geçerek mali kongrede yönetimi ibra etmeyen üyelerden noter onaylı dilekçe alarak Polat’ı tüzük gereği olağanüstü seçime zorlayacak.

Kapıdaki tehlikeler

-G.Saray hocasız kalabilir.
-Arda’nın transferi gecikir.
-Hiçbir oyuncu alınamaz.
-Ünal Aysal çekilebilir.
-Borçlar ödenemez.
-Kamp yeri belirlenemez.

Kaderi seçime bağlı

ATLETICO Madrid ile anlaştığı söylenen Arda Turan’ın satılıp satılmayacağına da yeni gelecek yönetim karar verecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz