MALATYA HABERLERİ

Seçim Çalışmalarına Hız Veren MHP Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti

IHA
24.10.2015 - 16:17Son Güncelleme : 24.10.2015 - 16:18

MHP SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

IHA

MHP Malatya İl Yönetimi ve Milletvekilli Adayı Şinasi Kazancıoğlu, Malatya Şeker Fabrikası ve Şeker İş Sendikası’nı ziyaret etti.
Malatya Şeker Fabrikası ve Şeker İş Sendikası ziyaretinde konuşan Kazancıoğlu " Biz iktidar veya iktidar ortağı olduğumuz takdirde ilk taahhüdümüz olan bu taşeron sistemini kaldıracağız." dedi.
1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala propaganda çalışmalarına hız veren MHP’de Malatya İl Yönetimi ve Milletvekilli Adayı Şinasi Kazancıoğlu, Malatya Şeker Fabrikasını ve Şeker İş Sendikasını ziyarete bulundu.
Ziyaret esnasında çalışma alanlarını gezen Kazancıoğlu işçilerle öğlen yemeğinde de bir araya geldi. Fabrika temaslarından sonra Şeker İş Sendikası’na geçen il yöneticileri ve milletvekilli adayı Şinasi Kazancıoğlu, Şeker İş Sendikası Malatya şube başkanı Nuri Murat ile bir süre görüş alış verişinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı, Nuri Murat "Biz tabii ki Şinasi kazancı beyi tanıyoruz, gerçekten gurur duyduğumuz, sevdiğimiz, Malatya’yı en iyi şekilde temsil eden, uzun yıllar bürokratlık yapan bir ağabeyimiz. Bizim tek problemimiz 1998 yıllından beri kuruma sıfırdan eleman alınmamış olması ve geçici işçi sorunumuzun olması. Biz bir kez daha sizin aracılığınızla bunu dillendirmek istiyoruz. Eğer iktidara gelirseniz bu sorunu çözeceğinize şimdiden biz eminiz. Çünkü sizde bu işin içinden gelen insanlarsınız" dedi.
"ŞEKER FABRİKALARI CUMHURİYETİN TEMEL DEĞERLERİNDEN BİRİDİR"
Cumhuriyettin ilk zamanlarında şeker fabrikalarının endüstriyel kalkınmada ki rolüne değinen Kazancıoğlu konuşmasında "Burası benim için çok önemli, ben ilk stajımı burada yapmıştım. Hakikaten şeker fabrikasının işleyişini ve dokusunu çok iyi biliyorum. Şeker fabrikaları cumhuriyetin temel değerlerinden biridir. Cumhuriyettin ilk zamanlarında üç beyazı varmış. Bunlardan biri şeker, biri bez, biri de tuzmuş. Malatya da maalesef bezi kapattılar, yerine başka şeyler yapıldı, peşkeş çekildi. Burası da kapanmak üzereydi. Bunu önleyen Nuri Murat başkanıma teşekkür ediyorum. Sık sık dile getiriyorum Malatya itirazcı olsun, Malatya hakkını arasın diye. Nuri Murat başkan buranın kapatılmaması ve taşınmaması için çok mücadele verdi. Ankara da ki mücadelesini, uğraşlarını ben biliyorum. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Demiryolunun da taşınma ihtimali ve bölge müdürlüğünün kapanma ihtimali vardı. Oranında sendikası aynı şeker iş gibi dik durdu, sorguladı, kamuoyunu oluşturdu. Böyle olmalıyız. Malatya’nın hakkını savunmak zorundayız. Çünkü Malatyalının hakkını savunmasak siyasiler itaat et rahat et mantığıyla çalışıyorlar. O anlamda böyle kurumların çok önemlidir." ifadelerine yer verdi.
"TAŞERON SİSTEMİ KALKACAKTIR"
Kazancıoğlu MHP’nin iktidara doğru emin adımlarla ilerlediğine de dikkat çekerken, "Taşeronluk sistemi hakikatken kanayan bir yara. Malatya da 10 bin 5 yüz civarında taşeron çalışan işçi var. Bunlar yaptıkları iş esasıyla kadroya geçmeleri lazım. Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçim beyannamemizde biz bunu taahhüt ettik. Biliyorsunuz iktidar 2015 yıllında bu yapılacak demişti. Şimdi bunu 2016 ‘ya ertelediler. Biz iktidar veya iktidar ortağı olduğumuz takdirde ilk taahhüdümüz olan bu taşeron sistemini kaldıracağız. Bu anlamda ben Nuri Beyin şahsında tüm çalışanlara güzel bir ömür ve güzel bir çalışma ortamı diliyorum. İnşallah şeker fabrikasının Malatya’ya kattığı katma değerler devam edecek. İnşallah burada bereketli çalışmalar ve bereketli kazançlar olmaya devam eder" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Seçim Çalışmalarına Hız Veren MHP Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seçim Çalışmalarına Hız Veren MHP Şeker Fabrikasını Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:07
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı