Cihan Haber Ajansı’na göre Türkiye geneli
Anadolu Ajansı’na göre Türkiye geneli
  • Toplam Sandık 177.750
  • Toplam Seçmen 56.675.669
  • Kullanılan Oy 48.290.653
  • Geçerli Oy 46.747.855
%99,97 Son Güncelleme 16:18:08
Açılan Sandık: 177.699
TÜRKİYE GENELİ SONUÇLAR
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ
HDP - Türkiye Geneli Sonuçları
  • TOPLAM OY: 6.283.921
  • OY ORANI: %13,15
  • MİLLETVEKİLİ: 81
HDP TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Selahattin Demirtaş Siyasetçi
2 İstanbul 1. Bölge Hüda Kaya Yazar, Aktivist, Siyasetçi
3 İstanbul 1. Bölge Erdal Ataş Serbest
4 İstanbul 2. Bölge Turgut Öker Serbest
5 İstanbul 2. Bölge Filiz Kerestecioğlu Avukat
6 İstanbul 2. Bölge Sezai Temelli Öğretim Üyesi
7 İstanbul 3. Bölge Pervin Buldan -
8 İstanbul 3. Bölge Garo Paylan Eğitimci
9 İstanbul 3. Bölge Abdullah Levent Tüzel -
10 İstanbul 3. Bölge Ali Kenanoğlu -
11 İstanbul 3. Bölge Emine Beyza Üstün Öğretim Üyesi
12 Ankara 1. Bölge Sırrı Süreyya Önder Film Yönetmeni Ve Senarist
13 İzmir 1. Bölge Ertuğrul Kürkcü Gazeteci
14 İzmir 2. Bölge Müslüm Doğan Yüksek Mühendis
15 Adana Rıdvan Turan Köşe Yazarı
16 Adana Meral Danış Beştaş Avukat
17 Adıyaman Behçet Yıldırım -
18 Ağrı Leyla Zana Milletvekili
19 Ağrı Berdan Öztürk Avukat
20 Ağrı Dirayet Taşdemir Danışman
21 Ağrı Mehmet Emin İlhan Öğretmen
22 Antalya Hakkı Saruhan Oluç Makine Mühendisi
23 Bingöl Hişyar Özsoy Akademisyen
24 Bitlis Mizgin Irgat Avukat
25 Bitlis Mahmut Celadet Gaydalı Mühendis
26 Bursa Asiye Kolçak Siyasetçi
27 Diyarbakır İdris Baluken Doktor
28 Diyarbakır Nursel Aydoğan Gıda Mühendisi
29 Diyarbakır Nimetullah Erdoğmuş Din Görevlisi
30 Diyarbakır Feleknas Uca Serbest Meslek
31 Diyarbakır Altan Tan İnşaat Mühendisi
32 Diyarbakır Çağlar Demirel Hemşire
33 Diyarbakır Ziya Pir Ekonomist
34 Diyarbakır İmam Taşçıer Emekli Öğretmen
35 Diyarbakır Sibel Yiğitalp Hemşire
36 Diyarbakır Edib Berk Serbest Meslek
37 Erzurum Seher Akçınar Bayar Sosyolog
38 Gaziantep Celal Doğan -
39 Gaziantep Mahmut Toğrul Öğretim Üyesi
40 Hakkari Selma Irmak Siyasetçi
41 Hakkari Nihat Akdoğan İşadamı
42 Hakkari Abdullah Zeydan Mimar
43 Mersin Dengir Mir Mehmet Fırat Avukat
44 Mersin Çilem Öz Televizyon Yapımcısı
45 Kars Ayhan Bilgen Sosyolog
46 Kars Şafak Özanli Eşbaşkan
47 Mardin Mithat Sancar Akademisyen
48 Mardin Gülser Yıldırım Serbest Meslek
49 Mardin Erol Dora Avukat
50 Mardin Mehmet Ali Aslan Eğitimci
51 Mardin Enise Güneyli Elektrik Elektronik Mühendisi
52 Muş Burcu Çelik Özkan Avukat
53 Muş Ahmet Yıldırım Öğretim Üyesi
54 Muş Mensur Işık Avukat
55 Siirt Kadri Yıldırım Akademisyen
56 Siirt Hatice Seviptekin Serbest Meslek
57 Tunceli Alican Önlü Serbest Meslek
58 Tunceli Edibe Şahin Eski Belediye Başkanı
59 Şanlıurfa Osman Baydemir Hukukçu
60 Şanlıurfa Dilek Öcalan Danışman
61 Şanlıurfa İbrahim Ayhan Öğretmen
62 Şanlıurfa Leyla Güven Siyasetçi
63 Şanlıurfa Ziya Çalışkan Öğretmen
64 Van Figen Yüksekdağ Şenoğlu Gazeteci
65 Van Lezgin Botan Eğitimci
66 Van Yurdusev Özsökmenler Gazeteci
67 Van Adem Özcaner Eğitimci
68 Van Tuğba Hezer Yönetici
69 Van Selami Özyaşar Eğitimci
70 Van Remzi Özgökçe Doktor
71 Batman Ali Atalan Serbest Meslek
72 Batman Saadet Becerekli Serbest Meslek
73 Batman Ayşe Acar Başaran Avukat
74 Batman Hasan Yağız Öğretmen
75 Şırnak Faysal Sarıyıldız Makine Mühendisi
76 Şırnak Leyla Birlik Ressam
77 Şırnak Ferhat Encu Öğrenci
78 Şırnak Aycan İrmez Avukat
79 Ardahan Taşkın Aktaş Doktor
80 Iğdır Mehmet Emin Adıyaman Avukat
81 Iğdır Kıznaz Türkeli Esnaf
  • Toplam Sandık 174.220
  • Toplam Seçmen 53.772.753
  • Kullanılan Oy 46.325.027
  • Geçerli Oy 44.994.120
%100 Son Güncelleme 11:09:38
Açılan Sandık: 174.220
TÜRKİYE GENELİ SONUÇLAR
HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ
HDP - Türkiye Geneli Sonuçları
  • TOPLAM OY: 6.057.554
  • OY ORANI: %12,87
  • MİLLETVEKİLİ: 80
HDP TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Selahattin Demirtaş Siyasetçi
2 İstanbul 1. Bölge Hüda Kaya Yazar, Aktivist, Siyasetçi
3 İstanbul 1. Bölge Erdal Ataş Serbest
4 İstanbul 2. Bölge Turgut Öker Serbest
5 İstanbul 2. Bölge Filiz Kerestecioğlu Avukat
6 İstanbul 2. Bölge Sezai Temelli Öğretim Üyesi
7 İstanbul 3. Bölge Pervin Buldan -
8 İstanbul 3. Bölge Garo Paylan Eğitimci
9 İstanbul 3. Bölge Abdullah Levent Tüzel -
10 İstanbul 3. Bölge Ali Kenanoğlu -
11 İstanbul 3. Bölge Emine Beyza Üstün Öğretim Üyesi
12 Ankara 1. Bölge Sırrı Süreyya Önder Film Yönetmeni Ve Senarist
13 İzmir 1. Bölge Ertuğrul Kürkcü Gazeteci
14 İzmir 2. Bölge Müslüm Doğan Yüksek Mühendis
15 Adana Rıdvan Turan Köşe Yazarı
16 Adana Meral Danış Beştaş Avukat
17 Adıyaman Behçet Yıldırım -
18 Ağrı Leyla Zana Milletvekili
19 Ağrı Berdan Öztürk Avukat
20 Ağrı Dirayet Taşdemir Danışman
21 Ağrı Mehmet Emin İlhan Öğretmen
22 Antalya Hakkı Saruhan Oluç Makine Mühendisi
23 Bingöl Hişyar Özsoy Akademisyen
24 Bitlis Mizgin Irgat Avukat
25 Bitlis Mahmut Celadet Gaydalı Mühendis
26 Bursa Asiye Kolçak Siyasetçi
27 Diyarbakır İdris Baluken Doktor
28 Diyarbakır Nursel Aydoğan Gıda Mühendisi
29 Diyarbakır Nimetullah Erdoğmuş Din Görevlisi
30 Diyarbakır Feleknas Uca Serbest Meslek
31 Diyarbakır Altan Tan İnşaat Mühendisi
32 Diyarbakır Çağlar Demirel Hemşire
33 Diyarbakır Ziya Pir Ekonomist
34 Diyarbakır İmam Taşçıer Emekli Öğretmen
35 Diyarbakır Sibel Yiğitalp Hemşire
36 Diyarbakır Edib Berk Serbest Meslek
37 Erzurum Seher Akçınar Bayar Sosyolog
38 Gaziantep Celal Doğan Siyasetçi/avukat
39 Gaziantep Mahmut Toğrul Öğretim Üyesi
40 Hakkari Selma Irmak Siyasetçi
41 Hakkari Nihat Akdoğan İşadamı
42 Hakkari Abdullah Zeydan Mimar
43 Mersin Dengir Mir Mehmet Fırat Avukat
44 Mersin Çilem Öz Televizyon Yapımcısı
45 Kars Ayhan Bilgen Sosyolog
46 Kars Şafak Özanli Eşbaşkan
47 Mardin Mithat Sancar Akademisyen
48 Mardin Gülser Yıldırım Serbest Meslek
49 Mardin Erol Dora Avukat
50 Mardin Mehmet Ali Aslan Eğitimci
51 Mardin Enise Güneyli Elektrik Elektronik Mühendisi
52 Muş Burcu Çelik Özkan Avukat
53 Muş Ahmet Yıldırım Öğretim Üyesi
54 Siirt Kadri Yıldırım Akademisyen
55 Siirt Hatice Seviptekin Serbest Meslek
56 Tunceli Alican Önlü Serbest Meslek
57 Tunceli Edibe Şahin Eski Belediye Başkanı
58 Şanlıurfa Osman Baydemir Hukukçu
59 Şanlıurfa Dilek Öcalan Danışman
60 Şanlıurfa İbrahim Ayhan Öğretmen
61 Şanlıurfa Leyla Güven Siyasetçi
62 Şanlıurfa Ziya Çalışkan Öğretmen
63 Van Figen Yüksekdağ Şenoğlu Gazeteci
64 Van Lezgin Botan Eğitimci
65 Van Yurdusev Özsökmenler Gazeteci
66 Van Adem Özcaner Eğitimci
67 Van Tuğba Hezer Yönetici
68 Van Selami Özyaşar Eğitimci
69 Van Remzi Özgökçe Doktor
70 Batman Ali Atalan Serbest Meslek
71 Batman Saadet Becerekli Serbest Meslek
72 Batman Ayşe Acar Başaran Avukat
73 Batman Hasan Yağız Öğretmen
74 Şırnak Faysal Sarıyıldız Makine Mühendisi
75 Şırnak Leyla Birlik Ressam
76 Şırnak Ferhat Encu Öğrenci
77 Şırnak Aycan İrmez Avukat
78 Ardahan Taşkın Aktaş Doktor
79 Iğdır Mehmet Emin Adıyaman Avukat
80 Iğdır Kıznaz Türkeli Esnaf