Cihan Haber Ajansı’na göre Türkiye geneli
Anadolu Ajansı’na göre Türkiye geneli
  • Toplam Sandık 177.750
  • Toplam Seçmen 56.675.669
  • Kullanılan Oy 48.290.653
  • Geçerli Oy 46.747.855
%99,97 Son Güncelleme 16:18:08
Açılan Sandık: 177.699
TÜRKİYE GENELİ SONUÇLAR
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
CHP - Türkiye Geneli Sonuçları
  • TOPLAM OY: 11.591.200
  • OY ORANI: %24,26
  • MİLLETVEKİLİ: 131
CHP TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Şafak Pavey Diplomat
2 İstanbul 1. Bölge Gamze Akkuş İlgezdi Diş Hekimi
3 İstanbul 1. Bölge Gürsel Tekin İş Adamı
4 İstanbul 1. Bölge Barış Yarkadaş Gazeteci
5 İstanbul 1. Bölge Mehmet Akif Hamzaçebi Ekonomist
6 İstanbul 1. Bölge Mahmut Tanal Avukat
7 İstanbul 1. Bölge İlhan Kesici Mühendis
8 İstanbul 1. Bölge Oğuz Kaan Salıcı Siyaset Bilimci
9 İstanbul 1. Bölge İhsan Özkes Müftü
10 İstanbul 1. Bölge Onursal Adıgüzel Mühendis
11 İstanbul 1. Bölge Ali Özcan Mühendis
12 İstanbul 2. Bölge Selina Doğan Avukat
13 İstanbul 2. Bölge Aykut Erdoğdu Denetçi
14 İstanbul 2. Bölge Mustafa Sezgin Tanrıkulu Avukat
15 İstanbul 2. Bölge Dursun Çiçek Emekli Asker
16 İstanbul 2. Bölge Süleyman Sencer Ayata Öğretim Görevlisi
17 İstanbul 2. Bölge Gülay Yedekci Arslan Mimar
18 İstanbul 2. Bölge Kadri Enis Berberoğlu Gazeteci
19 İstanbul 2. Bölge Didem Engin Mühendis
20 İstanbul 3. Bölge Bihlun Tamaylıgil Ekonomist
21 İstanbul 3. Bölge İlhan Cihaner Hukukçu
22 İstanbul 3. Bölge Engin Altay Eğitimci
23 İstanbul 3. Bölge Ali Şeker Tıp Doktoru
24 İstanbul 3. Bölge Erdoğan Toprak Yönetici
25 İstanbul 3. Bölge Eren Erdem Gazeteci
26 İstanbul 3. Bölge Murat Özçelik -
27 İstanbul 3. Bölge Zeynel Emre Avukat
28 İstanbul 3. Bölge Mehmet Bekaroğlu Tıp Doktoru
29 Ankara 1. Bölge Ayşe Gülsün Bilgehan Öğretim Görevlisi
30 Ankara 1. Bölge Necati Yılmaz Avukat
31 Ankara 1. Bölge Tekin Bingöl Doktor
32 Ankara 1. Bölge Aylin Nazlıaka İş Kadını
33 Ankara 1. Bölge Levent Gök Avukat
34 Ankara 1. Bölge Ali Haydar Hakverdi Avukat
35 Ankara 1. Bölge Bülent Kuşoğlu Mali Müşavir
36 Ankara 2. Bölge Şenal Sarıhan Avukat
37 Ankara 2. Bölge Murat Emir Doktor-hukukçu
38 Ankara 2. Bölge Ahmet Haluk Koç Doktor, Öğretim Üyesi
39 Ankara 2. Bölge Nihat Yeşil Eski Eser Restorasyon Uzmanı
40 İzmir 1. Bölge Selin Sayek Böke İktisatçı
41 İzmir 1. Bölge Musa Çam Eğitimci
42 İzmir 1. Bölge Ahmet Tuncay Özkan Gazeteci
43 İzmir 1. Bölge Tacettin Bayır İşadamı
44 İzmir 1. Bölge Özcan Purçu Yönetici
45 İzmir 1. Bölge Ali Yiğit İşletmeci
46 İzmir 2. Bölge Zeynep Altıok Yazar
47 İzmir 2. Bölge Kemal Kılıçdaroğlu Hesap Uzmanı
48 İzmir 2. Bölge Zekeriya Temizel Ekonomist
49 İzmir 2. Bölge Mustafa Ali Balbay Gazeteci
50 İzmir 2. Bölge Aytun Çıray Doktor
51 İzmir 2. Bölge Kamil Okyay Sındır Öğretim Görevlisi
52 Adana Elif Doğan Türkmen Avukat
53 Adana Zülfikar İnönü Tümer İnşaat Mühendisi-iş Adamı
54 Adana İbrahim Özdiş İnşaat Mühendisi
55 Adana Aydın Uslupehlivan İnşaat Mühendisi
56 Afyonkarahisar Burcu Kayıkcı Avukat
57 Amasya Mustafa Tuncer -
58 Antalya Niyazi Nefi Kara Doktor
59 Antalya Deniz Baykal Avukat
60 Antalya Çetin Osman Budak İşadamı
61 Antalya Mustafa Akaydın Doktor
62 Antalya Devrim Kök Turizmci
63 Artvin Uğur Bayraktutan Avukat
64 Aydın Bülent Tezcan Avukat
65 Aydın Metin Lütfi Baydar Tıp Doktoru
66 Aydın Hüseyin Yıldız İşadamı
67 Aydın Mehmet Fatih Atay Avukat
68 Balıkesir Mehmet Tüm İş Adamı
69 Balıkesir Ahmet Akın İş Adamı
70 Balıkesir Namık Havutça Avukat
71 Bilecik Yaşar Tüzün Serbest Meslek
72 Bolu Tanju Özcan Avukat
73 Burdur Mehmet Göker Doktor
74 Bursa Lale Karabıyık Öğretim Üyesi
75 Bursa Ceyhun İrgil Doktor
76 Bursa Orhan Sarıbal Ziraat Mühendisi
77 Bursa Erkan Aydın -
78 Bursa Nurhayat Altaca Kayışoğlu Avukat
79 Çanakkale Muharrem Erkek Avukat
80 Çanakkale Bülent Öz Yönetici
81 Çorum Tufan Köse Avukat
82 Denizli Melike Basmacı Mühendis
83 Denizli Kazım Arslan Avukat
84 Denizli Gülizar Biçer Karaca Avukat
85 Edirne Okan Gaytancıoğlu Akademisyen
86 Edirne Erdin Bircan İş Adamı
87 Erzincan Erdoğan Özyalçın Tıp Doktoru
88 Eskişehir Gaye Usluer Akademisyen
89 Eskişehir Utku Çakırözer Gazeteci
90 Eskişehir Cemal Okan Yüksel Avukat
91 Gaziantep Mehmet Şeker Doktor
92 Gaziantep Mehmet Gökdağ Avukat
93 Giresun Bülent Yener Bektaşoğlu Eczacı
94 Hatay Hilmi Yarayıcı Sanatçı
95 Hatay Mevlüt Dudu Avukat
96 Hatay Serkan Topal Bürokrat
97 Hatay Birol Ertem Tıp Doktoru
98 Isparta İrfan Bakır Devlet Memuru
99 Mersin Hüseyin Çamak Tıp Doktoru
100 Mersin Durmuş Fikri Sağlar İktisatçı
101 Mersin Aytuğ Atıcı Tıp Doktoru
102 Kayseri Çetin Arık Doktor
103 Kırklareli Türabi Kayan Mimar
104 Kırklareli Vecdi Gündoğdu Esnaf
105 Kocaeli Fatma Kaplan Hürriyet Avukat
106 Kocaeli Haydar Akar Matematikçi, Sistem Analisti
107 Kocaeli Tahsin Tarhan İş Adamı
108 Konya Mustafa Hüsnü Bozkurt Doktor
109 Malatya Veli Ağbaba İş Adamı
110 Manisa Özgür Özel Eczacı
111 Manisa Mazlum Nurlu Avukat
112 Manisa Tur Yıldız Biçer Tıp Doktoru
113 Muğla Akın Üstündağ Avukat
114 Muğla Ömer Süha Aldan Savcı
115 Muğla Nurettin Demir Doktor
116 Ordu Seyit Torun İsktisatçı
117 Ordu Mustafa Adıgüzel Doktor
118 Sakarya Engin Özkoç İşletmeci
119 Samsun Kemal Zeybek İşadamı
120 Samsun Hayati Tekin Mimar
121 Sinop Barış Karadeniz Ekonomist
122 Tekirdağ Faik Öztrak Ekonomist-politikacı
123 Tekirdağ Candan Yüceer Doktor
124 Tekirdağ Emre Köprülü Avukat
125 Tokat Orhan Düzgün Tıp Doktoru
126 Trabzon Haluk Pekşen Avukat
127 Uşak Özkan Yalım Özel Sektör
128 Zonguldak Şerafettin Turpcu Mimar
129 Zonguldak Ünal Demirtaş Avukat
130 Bartın Muhammet Rıza Yalçınkaya Makine Mühendisi
131 Yalova Muharrem İnce Siyasetçi
  • Toplam Sandık 174.220
  • Toplam Seçmen 53.772.753
  • Kullanılan Oy 46.325.027
  • Geçerli Oy 44.994.120
%100 Son Güncelleme 11:09:38
Açılan Sandık: 174.220
TÜRKİYE GENELİ SONUÇLAR
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
CHP - Türkiye Geneli Sonuçları
  • TOPLAM OY: 11.518.107
  • OY ORANI: %24,47
  • MİLLETVEKİLİ: 132
CHP TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge Şafak Pavey Diplomat
2 İstanbul 1. Bölge Gamze Akkuş İlgezdi Diş Hekimi
3 İstanbul 1. Bölge Gürsel Tekin İş Adamı
4 İstanbul 1. Bölge Barış Yarkadaş Gazeteci
5 İstanbul 1. Bölge Mehmet Akif Hamzaçebi Ekonomist
6 İstanbul 1. Bölge Mahmut Tanal Avukat
7 İstanbul 1. Bölge İlhan Kesici Mühendis
8 İstanbul 1. Bölge Oğuz Kaan Salıcı Siyaset Bilimci
9 İstanbul 1. Bölge İhsan Özkes Müftü
10 İstanbul 1. Bölge Onursal Adıgüzel Mühendis
11 İstanbul 1. Bölge Ali Özcan Mühendis
12 İstanbul 2. Bölge Selina Doğan Avukat
13 İstanbul 2. Bölge Aykut Erdoğdu Denetçi
14 İstanbul 2. Bölge Mustafa Sezgin Tanrıkulu Avukat
15 İstanbul 2. Bölge Dursun Çiçek Emekli Asker
16 İstanbul 2. Bölge Süleyman Sencer Ayata Öğretim Görevlisi
17 İstanbul 2. Bölge Gülay Yedekci Arslan Mimar
18 İstanbul 2. Bölge Kadri Enis Berberoğlu Gazeteci
19 İstanbul 2. Bölge Didem Engin Mühendis
20 İstanbul 3. Bölge Bihlun Tamaylıgil Ekonomist
21 İstanbul 3. Bölge İlhan Cihaner Hukukçu
22 İstanbul 3. Bölge Engin Altay Eğitimci
23 İstanbul 3. Bölge Ali Şeker Tıp Doktoru
24 İstanbul 3. Bölge Erdoğan Toprak Yönetici
25 İstanbul 3. Bölge Eren Erdem Gazeteci
26 İstanbul 3. Bölge Murat Özçelik -
27 İstanbul 3. Bölge Zeynel Emre Avukat
28 İstanbul 3. Bölge Mehmet Bekaroğlu Tıp Doktoru
29 Ankara 1. Bölge Ayşe Gülsün Bilgehan Öğretim Görevlisi
30 Ankara 1. Bölge Necati Yılmaz Avukat
31 Ankara 1. Bölge Tekin Bingöl Doktor
32 Ankara 1. Bölge Aylin Nazlıaka İş Kadını
33 Ankara 1. Bölge Levent Gök Avukat
34 Ankara 1. Bölge Ali Haydar Hakverdi Avukat
35 Ankara 1. Bölge Bülent Kuşoğlu Mali Müşavir
36 Ankara 2. Bölge Şenal Sarıhan Avukat
37 Ankara 2. Bölge Murat Emir Doktor-hukukçu
38 Ankara 2. Bölge Ahmet Haluk Koç Doktor, Öğretim Üyesi
39 Ankara 2. Bölge Nihat Yeşil Eski Eser Restorasyon Uzmanı
40 İzmir 1. Bölge Selin Sayek Böke İktisatçı
41 İzmir 1. Bölge Musa Çam Eğitimci
42 İzmir 1. Bölge Ahmet Tuncay Özkan Gazeteci
43 İzmir 1. Bölge Tacettin Bayır İşadamı
44 İzmir 1. Bölge Özcan Purçu Yönetici
45 İzmir 1. Bölge Ali Yiğit İşletmeci
46 İzmir 2. Bölge Zeynep Altıok Yazar
47 İzmir 2. Bölge Kemal Kılıçdaroğlu Hesap Uzmanı
48 İzmir 2. Bölge Zekeriya Temizel Ekonomist
49 İzmir 2. Bölge Mustafa Ali Balbay Gazeteci
50 İzmir 2. Bölge Aytun Çıray Doktor
51 İzmir 2. Bölge Kamil Okyay Sındır Öğretim Görevlisi
52 Adana Elif Doğan Türkmen Avukat
53 Adana Zülfikar İnönü Tümer İnşaat Mühendisi-iş Adamı
54 Adana İbrahim Özdiş İnşaat Mühendisi
55 Adana Aydın Uslupehlivan İnşaat Mühendisi
56 Afyonkarahisar Burcu Kayıkcı Avukat
57 Amasya Mustafa Tuncer Avukat
58 Antalya Niyazi Nefi Kara Doktor
59 Antalya Deniz Baykal Avukat
60 Antalya Çetin Osman Budak İşadamı
61 Antalya Mustafa Akaydın Doktor
62 Antalya Devrim Kök Turizmci
63 Artvin Uğur Bayraktutan Avukat
64 Aydın Bülent Tezcan Avukat
65 Aydın Metin Lütfi Baydar Tıp Doktoru
66 Aydın Hüseyin Yıldız İşadamı
67 Aydın Mehmet Fatih Atay Avukat
68 Balıkesir Mehmet Tüm İş Adamı
69 Balıkesir Ahmet Akın İş Adamı
70 Balıkesir Namık Havutça Avukat
71 Bilecik Yaşar Tüzün Serbest Meslek
72 Bolu Tanju Özcan Avukat
73 Burdur Mehmet Göker Doktor
74 Bursa Lale Karabıyık Öğretim Üyesi
75 Bursa Ceyhun İrgil Doktor
76 Bursa Orhan Sarıbal Ziraat Mühendisi
77 Bursa Erkan Aydın Eczacı
78 Bursa Nurhayat Altaca Kayışoğlu Avukat
79 Çanakkale Muharrem Erkek Avukat
80 Çanakkale Bülent Öz Yönetici
81 Çorum Tufan Köse Avukat
82 Denizli Melike Basmacı Mühendis
83 Denizli Kazım Arslan Avukat
84 Denizli Gülizar Biçer Karaca Avukat
85 Edirne Okan Gaytancıoğlu Akademisyen
86 Edirne Erdin Bircan İş Adamı
87 Erzincan Erdoğan Özyalçın Tıp Doktoru
88 Eskişehir Gaye Usluer Akademisyen
89 Eskişehir Utku Çakırözer Gazeteci
90 Eskişehir Cemal Okan Yüksel Avukat
91 Gaziantep Mehmet Şeker Doktor
92 Gaziantep Mehmet Gökdağ Avukat
93 Giresun Bülent Yener Bektaşoğlu Eczacı
94 Hatay Hilmi Yarayıcı Sanatçı
95 Hatay Mevlüt Dudu Avukat
96 Hatay Serkan Topal Bürokrat
97 Hatay Birol Ertem Tıp Doktoru
98 Isparta İrfan Bakır Devlet Memuru
99 Mersin Hüseyin Çamak Tıp Doktoru
100 Mersin Durmuş Fikri Sağlar İktisatçı
101 Mersin Aytuğ Atıcı Tıp Doktoru
102 Kayseri Çetin Arık Doktor
103 Kırklareli Türabi Kayan Mimar
104 Kırklareli Vecdi Gündoğdu Esnaf
105 Kocaeli Fatma Kaplan Hürriyet Avukat
106 Kocaeli Haydar Akar Matematikçi, Sistem Analisti
107 Kocaeli Tahsin Tarhan İş Adamı
108 Konya Mustafa Hüsnü Bozkurt Doktor
109 Malatya Veli Ağbaba İş Adamı
110 Manisa Özgür Özel Eczacı
111 Manisa Mazlum Nurlu Avukat
112 Manisa Tur Yıldız Biçer Tıp Doktoru
113 Muğla Akın Üstündağ Avukat
114 Muğla Ömer Süha Aldan Savcı
115 Muğla Nurettin Demir Doktor
116 Ordu Seyit Torun İsktisatçı
117 Ordu Mustafa Adıgüzel Doktor
118 Sakarya Engin Özkoç İşletmeci
119 Samsun Kemal Zeybek İşadamı
120 Samsun Hayati Tekin Mimar
121 Sinop Barış Karadeniz Ekonomist
122 Sivas Ali Akyıldız Ziraat Mühendisi
123 Tekirdağ Faik Öztrak Ekonomist-politikacı
124 Tekirdağ Candan Yüceer Doktor
125 Tekirdağ Emre Köprülü Avukat
126 Tokat Orhan Düzgün Tıp Doktoru
127 Trabzon Haluk Pekşen Avukat
128 Uşak Özkan Yalım Özel Sektör
129 Zonguldak Şerafettin Turpcu Mimar
130 Zonguldak Ünal Demirtaş Avukat
131 Bartın Muhammet Rıza Yalçınkaya Makine Mühendisi
132 Yalova Muharrem İnce Siyasetçi