« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seccadesiz gezmez

F.Bahçe'nin yeni transferi, G.Saraylı Ribery'nin müslümanlığı seçmesini "Benim için sürpriz değil. Fransa'da birçok insan müslümanlığı seçiyor’ yorumunu getirdi. Fransız yıldız, ‘Tesisleri ve taraftarıyla çok büyük bir kulüpteyim" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MALATYASPOR'u deplasmanda 2-0 mağlup eden Fenerbahçe'nin ilk golünü atan Nicolas Anelka, seccadesini yanından ayırmıyor. Yıllar önce müslümanlığı seçen Fransız yıldız, attığı golden sonra ekranlara yansıyan sevincinde çok yakın bir dostuna mesaj gönderdiğini dile getirdi. Samandıra Tesisleri'nde sabah yapılan antrenman sonrasında basının karşısına geçen Anelka, Türkiye ile ilgili ilk izlenimlerini anlattı.

İyi konumdayız

Fenerbahçe'ye geldiği için mutlu olduğunu dile getiren Anelka, ‘Tesisleri, stadı ve taraftarıyla çok büyük bir kulüpteyim" dedi. Takımın ligdeki durumunu değerlendiren golcü futbolcu şunları söyledi: ‘Ligde şu an iyi bir konumdayız. Bu şekilde devam etmemiz lazım. Futbol değişken bir spor, performansımızı her zaman yüksek tutmalıyız.’

Anelka
, G.Saray'ın yeni transferi Frank Ribery'nin de kendisi gibi müslüman olduğunun hatırlatılması ve bu konudaki düşüncelerinin sorulması üzerine, ‘Bu benim için sürpriz değil. Fransa'da birçok insan müslümanlığı seçiyor’ diye yanıt verdi.

İyi bir lig

Türkiye'nin kendisi için yeni bir ülke olduğunu anlatan Fransız futbolcu, arkadaşlarına yeni yeni uyum sağladığını, her geçen gün çok daha iyi oynayacağını vurgulayarak, "Türkiye'de insanlar mükemmel. Daha önce Fransa, İngiltere ve İspanya Ligi'nde oynadım. İngiltere'de daha çok fiziksel güce dayalı oynanıyor, ama burada teknik önde. Türkiye Ligi’nin iyi bir seviyede olduğunu söyleyebilirim" yorumunu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz