Gündem Haberleri

  ŞEBNEM FERAH'TAN BAŞBAKAN'A MEKTUP

  Hürriyet Haber
  01.06.2013 - 18:36 | Son Güncelleme:

  Ünlü müzisyen Şebnem Ferah, Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto etmek için başlayan ve giderek büyüyen olaylara olan tepkisini Başbakan Recepq Tayyip Erdoğan'a yazdığı bir mektupla dile getirdi. Ferah'ın Facebook sayfasında paylaştığı mektup şöyle:


  Sayın Başbakanım
  Az önce konuşmanızı dinledim.
  Küçük bir hatırlatma yapma ihtiyacı hissettim
  Unutmayın siz; size oy vermeyenlerin, sizinle aynı fikirde olmayanların da başbakanısınız.

  Günlerdir kendi vatandaşlarınıza ruhen ve bedenen işkence uygulanmaktadır. Üstelik dünyanın neresine gidersiniz gidin doğru ve haklı sayılacak parkını, ağaçlarını, şehirlerini korumaya gönüllü insanların masum gösterisine karşılık olarak.

  Sayın Başbakan'ım, lafı hiç uzatmayayım. hislerim beni yanıltmıyorsa bugünlerde takınacağınız tavır tarihe nasıl geçeceğiniz konusunda her zamankinden daha etkili olacak.

  Sayın Başbakanım eğer söylemezsem bir insan olarak büyük bir yanlışa ortak olmuş gibi hissedeceğim. Lütfen bir konuşma daha yapınız ve özür dileyiniz.

  Zararın neresinden dönülürse kardır.
  Bugün konuyla ilgili söylediklerinizden çok daha yapıcı olacağına inancım sonsuzdur. Lütfen "Vatandaşlarımın haklarını korumak şöyle dursun en ufak ve doğal demokrasi emaresinde onları ruhen ve bedenen yaraladığım için bu ülkede yaşayan insanların tamamının ne düşüneceğini ne hissedeceğini neyi kabulleneceğini yönlendirme erkine sahip olduğum yanılgısına düştüğüm için vicdanımın sesini dinlemek ve sağduyulu bir hamleyle bana ne anlatıldığını dinlemek görevimin ve sorumluluklamın greek gerekliliklerini yerine getirme yerine her istediğini yaptırmaya alışmış  ve oyuncağı elinden alınmış öfkeli bir çocuktan farklı davranamadığım için bütün kalbimle özür dilerim" deyiniz.

  Bütün kalbimle ve inanarak söylüyorum, bunu bize borçlunusuz.

  Sayın ve Sevgili Başbakanım: ben "bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe" yaşamak isteyen vatandaşlarınızdan biriyim. Siz bizim başbakanımızsınız. Rica ediyorum karşıdan bakıldığında en eksik ifadeyle erk sarhoşluğu gibi görünen bu tavrınızı bir tarafa bırakınız ve ivedilikle dinlemeye başlayınız.
  Saygılarımla
  Şebnem Ferah

  ŞEBNEM FERAHTAN BAŞBAKANA MEKTUP

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı