Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seba'yı tribüne yönetim çıkardı

Anarşizmin ‘A’sını simgelediği gerekçesiyle ‘La Vittoria Sara Nostra’ (Zafer bizim olacak) başta olmak üzere Çarşı’nın imzasının bulunduğu tüm pankartları indirten Sturkenboom’a tek itiraz, Efsane Başkan’ın pankartını tribünde istemeyince geldi. Ve pankart yerinde kaldı.

Tolga YENiGÜN
SON GÜNCELLEME

ÇARŞI’nın günler süren emeği UEFA’nın Hollandalı Delegesi Martin Sturkenboom’a takıldı. Çarşı’nın 50 metrekarelik ebadıyla el yapımı en büyük pankart unvanını alacak olan, ‘La Vittoria Sara Nostra’ (Zafer bizim olacak) pankartı, dün öğle saatlerinde UEFA tarafından incelendi. Yazıdaki ‘A’ harfinin, anarşizmin simgesi olduğu gerekçesiyle, pankartın tribünden indirilmesi istendi.
Delege Martin Sturkenboom’um, ‘A’ harfine olan tepkisi bu özel pankartla sınırlı kalmadı. Çarşı Grubu’nun Soma da dahil tüm pankartlarının toplatılmasını talep etti.

PANKARTI YiNE KENDiLERi iNDiRDi

BU gelişmeye tepki gösteren Çarşı Grubu üyeleri önce pankartları Atatürk Olimpiyat Stadı’nın tribünlerinden indirmek istemedi. Feyenoord maçındaki ‘Çarşı’ imzalı pankartları hatırlatan Çarşı üyeleri, gelmesi muhtemel ağır cezaları düşünerek rekor kıracak pankartı kendi elleriyle kaldırdı.
UEFA’nın görevli delegesi Martin Sturkenboom, 13 Ağustos’ta aramızdan ayrılan Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba için hazırlanan pankartın dahi indirilmesini istedi. Söz konusu pankartta ‘A’ simgesi de yoktu. Beşiktaş yönetimi ve Çarşı’nın araya girmesiyle Seba’nın fotoğrafının da yer aldığı, ‘Yetim kaldı sensiz siyah beyaz sevdamız’ pankartı karşılaşma boyunca tribünlerdeki yerinde asılı kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler