Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seba’yı kongre oyunlarına alet etmem

Onursal başkandan icazet aldığı iddialarını yalanlayan Keçeli, Hasan Arat, Fikret Orman, İsmail Ünal gibi önemli isimlerden destek gördüğünü söyledi.

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın önümüzdeki ay yapılacak olağan kongresinde başkanlığa adaylığını koyması beklenen Metin Keçeli, kulübün onursal başkanı Süleyman Seba’dan icazet alarak seçim yarışına girdiği iddialarını yalanladı. “Ben, Metin Keçeli olduğum için ortaya çıkıyorum” diyen Keçeli, camiada bazı kişilerin Süleyman Seba’nın ismini kullanarak prim yapmak istediklerini savundu. Keçeli, şunları söyledi:
O bizim önderimiz
“Sayın Süleyman Seba, benim 30 yıllık büyüğüm, başkanım, ağabeyim. Çok büyük mücadelelerde kendisiyle beraber olduk. O bizim önderimiz. Şimdi de Beşiktaş Kulübü’nün onursal başkanı, yalnız benim değil. Ben onun desteğini aldım diyerek, Sayın Seba’yı kongre oyunlarına alet etmek istemem.” Başkan adaylığını önümüzdeki bir hafta içinde açıklamayı planladığını belirten Keçeli, “Kongre için yaklaşık 20 gündür araştırma ve zemin yoklaması yapıyorum. Destek ve ilgi beklediğimin üstünde çıktı. Hasan Arat, Fikret Orman, İsmail Ünal, Faik Akdil, Tahsin Akıncı, Ahmet Kavalcı, Ferhat Özgen ve Erhan Solu gibi Beşiktaş camiasının çok önemli isimleri her konuda bana çok yardımcı oluyor” dedi.
Her şey ortada
Keçeli, “Aday olma gerekçeleriniz nedir?” sorusu üzerine de şunları söyledi: “Beşiktaş’ta bazı işlerin doğru yapılmadığı kanaatindeyiz. Özellikle de mali tablonun kötü olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Futbol takımına çok fazla transfer yapılması mali yapıyı sarstı. Futbol takımı geçen sezon şampiyon oldu ama bazı dönemler kendini kaybediyor. Uluorta her şey konuşuluyor. Bunlar bizim alışık olduğumuz şeyler değil.”
Öte yandan, başkan adaylığını daha önce açıklayan Murat Aksu, listesine Yahya Kemal Gençer’i de aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler