Sea Life Türkiye'de

Hürriyet Haber
25 Ocak 2015 - 01:14Son Güncelleme : 23 Ocak 2015 - 17:13

Merlin Entertainments Group, SEA LIFE Akvaryum markasıyla Türkiye’ye giriş yaptı. Bayrampaşa Forum İstanbul’da açılışı yapılan akvaryum için 30 milyon TL yatırım yapıldı.

Açılışa katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner; “Merlin Entertainments Group gibi küresel bir şirketin İstanbul’a yatırım yapmış olması bizleri çok mutlu etti. Hem şehrimize hem de ilçemize büyük bir fayda sağlayacağını düşündüğümüz SEA LIFE Akvaryum, ülkemiz ekonomisinde yaratacağı farklılıklar ve istihdam nedeni ile de büyük bir önem arz ediyor. Hem eğitim hem de eğlence anlamında ilçemiz çocuklarına doğa sevgisi ve çevre bilinci oluşturmasını ümit ettiğimiz bu yeni yatırımın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Sea Life Türkiyede

Organizasyonda konuşma yapan Merlin Entertainments Group Finans Direktörü Nick Marsh; “Türkiye, coğrafi konumu nedeniyle hem Ortadoğu hem de Avrupa’ya açılan bir kapı niteliğinde. Türkiye’ye yaptığımız 30 Milyon TL’lik ilk yatırımımız ile 58 kişiye istihdam sağlıyoruz. 2014 yılında tüm etkinlik alanlarımızda dünya çapında 60 milyondan fazla kişiye ulaştık. Umudumuz, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan vatandaşlarını ve yurt dışından gelen misafirlerini bu keyifli dünya ile buluşturmak. Bu vesileyle gelecek dönemlerde de Türkiye’ye yatırımlarımızın devam edeceğinin müjdesi vermek isterim” dedi.

SEA LIFE Akvaryum Genel Müdürü Gülnur İnkaya ise şu şekilde konuştu; “Türkiye gibi 3 tarafı denizlerle çevrili ve birçok farklı türü denizlerinde barındıran bir ülkede, deniz canlıları konusunda duyarlılık oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. SEA LIFE Akvaryum markamız ile Türkiye’ye girmiş olmaktan çok mutluyuz. Türkiye iklimi, coğrafyası, kültürü ve turistik öğeleri ile çok verimli bir ülke. Biz de SEA LIFE markasıyla bu öğeleri besleyerek ülkenin turizm ekonomisine bir nebze olsa fayda sağlayacak olmaktan gurur duyuyoruz."

ATLANTİS'İN DERİNLERİNE GİZEMLİ YOLCULUK

SEA LIFE’ın Türkiye’ye gelişine özel bir gösterinin de gerçekleştirildiği açılışta, katılımcılar sualtı dünyasında gizemli bir yolculuğa çıktı. Koreografisini Anadolu Ateşi Grubu’nun ünlü Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan’ın kurguladığı ‘Atlantis Su Altı Gösterisi’ ile renklenen açılış, sualtı dansçılarının şovu ile son buldu. Deniz canlıları için en uygun koşulları dünyanın en büyük okyanus tanklarından biri ile sağlayan İstanbul SEA LIFE Akvaryum, 83 metre uzunluğundaki Okyanus Tüneli, 270 derecelik panoramik Okyanus Odası ve 47 adet sergi tankına sahip 21 konseptli alanı ile su altı canlılarını deniz severlerle buluşturuyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı