ISPARTA HABERLERİ

SDÜ'ye Teknoloji Transfer Ofisi

DHA
30.03.2016 - 10:31Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) Teknoloji Transfer Ofisi kurulmasına yönelik proje Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından onaylandı.

TÜBİTAK, 2015 yılı Teknoloji Transfer Ofisleri Destek Programı kapsamında SDÜ'nün Teknoloji Transfer Ofisi Projesi'ni kabul etti. 14 üniversitenin başvurduğu destek programından 7 üniversiteye onay çıktı. SDÜ'nün projesi değerlendirme aşamasında en yüksek puanı alan ikinci proje oldu. TÜBİTAK'ın 6 milyon TL kuruluş desteği verdiği proje, patent ve faydalı model başvuru ve uygulamaları, Ar-Ge ve Ür-Ge desteklerinin kullanımı, marka oluşturma ve Ar-Ge desteklerinden faydalanmak için sanayicilere yardımcı olacak.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Teknoloji Transfer Ofisi'nin şimdilik Göller Bölgesi Teknokenti bünyesinde kurulduğunu söyledi. Ofiste işinde uzman kişilerin görev yapacağını belirten Rektör Çarıkçı, şöyle dedi:

"TÜBİTAK tarafından açılan 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı'ndan yararlanmaya hak kazanan 7 TTO arasında yer alan SDÜ TTO'nun stratejik vizyonu, bilim ve teknoloji alanında ülkemizin önde gelen kurumlarından biri olan üniversitemizde, var olan araştırma potansiyelinin daha etkin kullanılmasına katkıda bulunarak öğretim elemanlarımızın ulusal ve uluslararası projelerde önemli başarılara imza atmalarını sağlamaktır. SDÜ Teknoloji Transfer Ofisi yapılan faaliyetlerle teknoloji transferini bireysel, kurumsal, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde sağlayarak, bilgi birikiminin zenginleşmesini, teknoloji geliştirme yeteneğinin pekişmesini, teknoloji geliştirme ve inovasyon kültürünü oluşturarak, ülkenin rekabet gücünü uluslararası alanda artırmada katkı sağlamak üzere hareket edecektir."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden SDÜ'ye Teknoloji Transfer Ofisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SDÜ'ye Teknoloji Transfer Ofisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı