ISPARTA HABERLERİ

SDÜ'ye iki ayrı ödül

DHA
27.04.2017 - 15:02Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nden akademisyenler Antalya ve Eskişehir'de düzenlenen iki farklı uluslararası kongrede en iyi poster bildirisi ve en iyi sözlü sunum dallarında ikincilik ödülünün sahibi oldu.
Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği (AÇBİD) tarafından Antalya'da bu yıl 11'incisi düzenlenen AÇBİD 2017 Uluslararası Kongresi'nde, SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'nda görevli Dt. Mehmet Ali Koldaş, Yrd. Doç. Dr. Yavuz Fındık, Prof. Dr. Timuçin Baykul'dan oluşan ekip 'Diyot lazerin kemik retansiyonlu 20 yaş diş çekiminden sonra ödeme etkisinin 3 boyutlu yüz tarayıcısı ve konvansiyonel yöntemlerle değerlendirilmesi' adlı çalışmayla en iyi poster bildirisi alanında ikincilik ödülünü kazandı.
Eskişehir'de düzenlenen Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Derneği 2'nci Uluslararası Kongresi'nde ise SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı'nda görev yapan Dr. Elif Bilgir, Doç. Dr. Derya Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fatih Şentürk, Prof. Dr. Hikmet Orhan'dan oluşan ekip 'Tek girişli temporomandibular eklem artrosentezi işleminin ultrasonografi ile değerlendirilmesi' adlı çalışmayla en iyi sözlü bildiri alanında ikincilik ödülü kazandı. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden SDÜ'ye iki ayrı ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SDÜ'ye iki ayrı ödül haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı