ISPARTA HABERLERİ

SDÜ'de toplu taşımaya havuz sistemi

DHA
26.03.2016 - 11:57Son Güncelleme :
SDÜde toplu taşımaya havuz sistemi
DHA

 

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA) - SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) toplu taşımada vakit kaybını önlemek için doğu ve batı yerleşkelerinde havuz sistemi uygulanacak.

Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi, SDÜ öğrencilerinin şehir merkezinden üniversiteye ulaşımında hizmet kalitesini artırmak ve zaman kaybını önlemeye yönelik olarak doğu ve batı yerleşkelerinde, öğrencilerin otobüslere binerken yaşadığı zaman kaybını ve sıra bekleme mağduriyetini önlemek için havuz sistemi kurmaya karar verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kooperatif Başkanı Yavuz, "Doğu ve batı yerleşkesinde havuz oluşturacağız. Havuzun içerisine giriş için köşeye 2 vadilatör koyacağız. Kartını okutan içeri girecek. Körüklü otobüsümüz yanaştığı zaman havuzdaki yolcular hemen binebilecek. Şu an otobüslerimiz yolcuyu alıp, hareket edene kadar 11 dakika geçiyor. Bu sistemi oturtursak zaman tasarrufu sayesinde 1 saatte 6 otobüsümüz boşa çıkıyor" dedi.

Hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla üniversitede 2 yıllık kaptanlık bölümü açılmasını talep ettiklerini de kaydeden Kooperatif Başkanı Yavuz, "Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Şükrü beyle birlikte sayın rektörümüzle konuştuk. Üniversitede 2 yıllık 'Kaptanlık Bölümü' açılmasını istiyoruz. Uygulamalı ders için 2 otobüs tahsis edeceğiz. Eğitim almış şoförler gelsin, burada çalışsın. Bu bölüm tek Türkiye'de Kocatepe Üniversitesi'nde var. İş garantili bir okul olacak. Üyelerimizin katkısı ile öğrencilere burs vermeyi bile düşünüyoruz. Eğitim alıp gelsinler. Giyimi, kuşamı, davranışları ile öfke kontrolü alınmış bir şoför olsun istiyoruz. Çıtamız o zaman daha yükseğe çıkacaktır" diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden SDÜ'de toplu taşımaya havuz sistemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SDÜ'de toplu taşımaya havuz sistemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı