SDÜ'de pembe baret dağıtıldı - Isparta Haberleri
Isparta Haberleri

ISPARTA HABERLERİ

  SDÜ'de pembe baret dağıtıldı

  DHA
  08 Mart 2017 - 15:58Son Güncelleme : 08 Mart 2017 - 15:59

  SDÜ'de pembe baret dağıtıldı

   

  Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla pembe baret dağıtıldı.

  SDÜ İnşaat Topluluğu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 58 kadın milletvekili, 99 üniversitenin mühendislik ve teknoloji fakültesinde görev alan 477 akademisyen ile öğrenim gören 8 bin 182 kız öğrenci olmak üzere toplam 10 bin pembe baret dağıtıldı. SDÜ İnşaat Topluluğu tarafından Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'İnşaat Zirvesi' kapsamında pembe baret dağıtıldı.

  İnşaat Topluluğu Başkanı Adem Barlas, hayatın her alanına nüfus eden kadınların gününü kutladı. Barlas, pembe bareti tüm kadınların koruyucu kalkanı olarak nitelendirdiklerini anlattı.

  Projenin destekçisi YDA Grup Proje Koordinatörü Hülya Polat, kadının toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu vurguladı. Polat, "Kadın toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir, ileridir, üretkendir, dinamiktir, merhametlidir ve sevgi doludur" dedi.

  YDA Grup'a destekleri için teşekkür eden Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdal Terzi, her yıl düzenlenen etkinliği biraz daha ilerleterek geliştirerek devam ettiren öğrencilerin gurur kaynağı olduğunu söyledi.

  Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da kadınların hayatın her alanında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Kadınlar olmazsa medeniyet, ekonomi ve başarıdan söz edilemez" diye konuştu.

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  IspartaBugün24 ºCAçık
  • Cmts21 ºC
  • Pazr21 ºC
  • Pzts 22 ºC
  • Salı21 ºC
  • Çarş22 ºC
  • Perş22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı