BURDUR HABERLERİ

SDÜ Organ Nakli Ekibi İlk Böbrek Nakli Hikayesini Anlattı

IHA
13.08.2015 - 11:41Son Güncelleme :

SDÜ ORGAN NAKLİ MERKEZİ MÜDÜRÜ PROF. DR. MAHMUT BÜLBÜL, BURDURLULARIN ORGAN NAKLİ MERKEZİNE DESTEK VERMESİNİ İSTEDİ

IHA

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Organ Nakli Merkezi tarafından Burdur İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda ‘SDÜ’de İlk Organ Nakli’ konulu söyleşi yapıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan Burdur İl Sağlık Müdürü Hüseyin Özeren, SDÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bülbül ve ekibini Burdur’da görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.
Burdur Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı ise, sağlığın önemine değinerek, gıda ve çevre kirliliklerine dikkat çekti. Vali Sandıkçı, sağlıklı beslenme ve düzenli yaşam ile organların korunması gerektiğini vurguladı.
SDÜ’de gerçekleşen ilk böbrek naklini anlatmadan önce Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ni ilk kurulduğunda hastaneye Ispartalılardan çok Burdurluların geldiğini dile getiren SDÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bülbül, SDÜ’de kurulan Organ Nakli Merkezi’ni de aynı şekilde Burdurluların destekleyeceğine inandığını söyledi.
SDÜ’de kendisinin önderliğinde ilk böbrek naklini anlatan SDÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bülbül, toplantıda ekibinde yer alan başarılı doktorları tanıttı. Fotoğraflarla ilk böbrek naklini anlatan SDÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bülbül, organ naklinde bağışlanan organlardan ilk önce Burdurlu hastaların tercih edileceğini de müjdeledi.
Organ bağışının önemine değinen SDÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bülbül: “Bu organları nakil edecek tecrübeli ekibin olması gerekir. Bizlerde bu deneyimli ekibi kurarak bölgemizde daha yararlı olmak için çalışmalarımıza başladık ve ilk başarılı operasyonumuzu gerçekleştirdik. Zannedilmesin ki organlar başka yerlerdeki hastalara verilecek yine Burdur ve Isparta’daki böbrek, kalp, Karaciğer ve diğer organları bekleyen hastalar yararlanacak. Burdur’ daki duyarlı vatandaşların organları ilk önce Burdurlu hastaların ilk sırada yer alacak ve siz hekim arkadaşların Organ bağışına destek vermenizi isterim” dedi. SDÜ Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mahmut Bülbül’ün sunumundan sonra Organ Bağışı Koordinatörleri ve SDÜ Organ Bağışı Ekibi arasında koordinasyon sağlandı, sorular soruldu. Verimli geçen toplantının sonunca SDÜ Organ Nakli Ekibi’ne plaket takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden SDÜ Organ Nakli Ekibi İlk Böbrek Nakli Hikayesini Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SDÜ Organ Nakli Ekibi İlk Böbrek Nakli Hikayesini Anlattı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı