Gündem Haberleri

GÜNDEM

  SDP binasında gözaltına alınan 70 kişi adliyede

  Selahattin GÜNDAY - Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)
  14 Haziran 2013 - 18:20Son Güncelleme : 14 Haziran 2013 - 18:20

  Gezi Parkı eylemlerinde çıkan olaylarda gözaltına alınan 70 kişi, adliyeye getirildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucu Salı günü Beyoğlu Yoğurtçu Sokak’taki Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İl Başkanlığı’na düzenlenen baskında gözaltına alınan 70 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler öğle saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin ifade işlemleri başladı.

  BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

  Bir grup SDP’li de Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı C kapısı önünde basın açıklamalarına izin verilen alanda toplandı. "Gezi direnişçilerine özgürlük" yazılı pankart taşıyan grup slogan attı. Grubun basın açıklaması sırasında da çok sayıda çevik kuvvet ekibi adliye önünde bekletildi.

  OTOĞRAFTAKİ KİŞİ PARTİMİZDEN DEĞİL

  SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Eylemlerde fotoğraflanan ve belinde silah olduğu iddia edilen şahsın, partilerinin MYK üyesi Ulaş Bayraktaroğlu olmadığını kendileri ile alakası olmadığını belirten Turan, ?Böyle birşey gerçek değildir. Orada gösterilen fotoğraflarla arkadaşımızın hiçbir alakası yoktur. Ogün polis SDP’lilere saldırdı. Parti binasının kapısı kırılarak içeri girildi. Bina kullanılamaz durumda şimdi. Darp edilen burnu kırılan gözü kör olan arkadaşlarımız var" dedi.

  Ulaş Bayraktaroğlu’nun fotoğrafı diye paylaşılan fotoğrafların o olmadığını savunan Turan, "Bütün bu devletin ve kolluk güçlerinin engelleyemediği haklı ve meşru direniş SDP üzerinden ve Ulaş Bayraktaroğlu üzerinden bir suç tanımlaması içerisine alınmaya çalışılıyor. Hedef giderek küçültülüyor. Bu direnişe katılan herkes çok iyi biliyor ki bu direniş bir iki kişinin yapabileceği bir şey değil. Marjinal olmak provakatör olmak gibi kavramlar bizim ülkemizde özellikle muhafazakar siyasetin sorunu kendinden başka herkeste görme ve izah etme yöntemidir. Sizi bizim marjinalliğimizi neden tartışıyorsunuz ki. Siz bizim taleplerimizin haklılığına bakın" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı