« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Schuster: Mucizeleri futbolda çok gördük

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev karşısında turu geçmelerinin mucize olarak görülebileceğini, ancak futbolda bu tür mucizelerin çok görüldüğünü söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Schuster, maçın oynanacağı Valeriy Lobanovskiy Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, turla ilgili bir soruya, “Mucize olarak görünebilir ama bu mucizeleri futbolda çok gördük. Bunun için buradayız. İçimizde o mucizeyi yaratmak için his ve güven var” diye yanıt verdi.
Dinamo Kiev karşısında ilk maçta duran toplardan goller yediklerinin hatırlatılması ve bu duruma önlem alıp almayacağının sorulması üzerine Alman teknik adam, “Lig boyunca hiçbir maçta 3 duran top, ardından penaltı golü yememiştik. Böyle kötü günler oluyor. O kötü gün de Dinamo Kiev maçına denk geldi. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık ve bu konuyla ilgili beni endişelendiren bir durum yok” ifadelerini kullandı.

“ŞANSSIZLIĞIMIZ VAR”

Schuster, takımın durumu ile ilgili bir soru üzerine de “Bir şansızlığımız var, bunu yenememek bizi zorluyor ve içimizi acıtıyor” dedi.
Bazı internet sitelerinde, menajerinin ağzından, kendisinin takımdan ayrılmak istediği yönünde haberler yer aldığının hatırlatılması üzerine Schuster, “İnternete girmedim. Beni ilgilendiren bir şey yok. Basında çok fazla spekülasyonlar çıkıyor” diye konuştu.
Schuster, soğuk havanın kendilerini etkileyip etkilemeyeceği sorusuna ise “Beşiktaş'ta bu şartlar altında hiç maç oynamadığım için bu konuda yorum yapamayacağım” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz