Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Schumi veda edecek

Willi Weber, ‘Bunun şu anda tamamen doğru olduğunu söyleyemem, ama 2008 Michael Schumacher’in Formula 1’deki pilotluk kariyerinin son sezonu olacak’ dedi ve Alman pilotun McLaren takımına da geçmeyeceğini iddia etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Willi Weber menajerliğini yaptığı, 7 kez dünya şampiyonluğu kazanan ünlü Formula 1 pilotu Alman Michael Schumacher’in 2008 sezonu sonunda yarış pistlerine veda edeceğine inandığını söyledi. Weber, Stuttgarter Nachrichten gazetesindeki röportajında Schumacher’in Ferrari’den, Mercedes motoruyla güçlendirilen McLaren takımına geçmeyeceğini de iddia etti.

Weber,Bunun şu anda tamamen doğru olduğunu söyleyemem, ama 2008 Schumacher’in Formula 1’deki pilotluk kariyerinin son sezonu olacak. Tabii yanılıyor da olabilirim’ dedi. Schumacher’in 2006’da da Ferrari ile sözleşmesinin sürdüğünü belirten Weber, Alman pilotun gelecekteki takımı konusundaki kararı için ise gelecek yıla kadar bekleyeceğini söyledi.

Schumi rahat değil

Schumacher’
in McLaren’e gitmeyeceğini belirten Weber şu açıklamayı yaptı: ‘Bu konuyu şu anda kapayalım. Şimdi bu konuda bir şey söyleyemem. Bunun bir anlamı yok. Çünkü öncelikle Michael Ferrari’de kendini tam anlamıyla rahat hissediyor. İkinci olarak, Schumacher, Mercedes’te Ferrari’den daha iyi bir pazar bulamaz. Mercedes, lüks arabaları temsil ediyor, Ferrari ise spor otomobilleri.

Ve bu imaj Brezilya’nın her köşesinde yer alıyor. Ferrari’de herkes yarışları, motor sporunu ve Formula 1’i düşünüyor. Sürücülerin imajı daha iyi.Schumacher’in son 5 yıldaki dünya şampiyonluğu hanedanlığı, bu sezon İspanyol Fernando Alonso’nun geçen ay Brezilya’da kazandığı en genç şampiyon unvanı ile sona erdirilmişti. Schumacher, Alonso ve Finli Kimi Raikonnen’in ardından üçüncü.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler