« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Schumi bırakmaz'

Ferrari'nin Alman pilotu Michael Schumacher'in, pistlere veda edeceği yolundaki haberlerle ilgili olarak bir açıklama yapan şampiyon pilotun sözcüsü Sabine Kehm, "O, hiç pistlerden kopacak birine benziyor mu? Bunu yapmaz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula-1'de hafta sonu koşulan ABD GP'sini kazanarak, kariyerinin 6. şampiyonluğu yolunda büyük avantaj yakalayan Michael Schumacher, Japonya GP'sinin ardından pistlere veda edeceği yolundaki iddialara yanıt vermekten kaçınırken,  sözcüsü Sabine Kehm, şampiyon pilotun böyle bir şey yapamayacağını söyledi.

Formula 1 caimasında, 2 çocuğuyla mutlu bir evliliği olan Ferrari'nin Alman pilotunun, en çok yarış kazanan pilot unvanını elde ettikten sonra, pistlerde yaşamını tehlikeye atması için bir neden kalmayacağı ve Japonya GP'sinin ardından da aktif sporculuk kariyerine son vermesi konuşuluyor.

Schumacher, geçen hafta sonunda yaptığı açıklamada, 34 yaşında jübile yaparsa kendine yeni bir yaşam kurabileceğini söylemişti.

Bu arada Schumacher'in sözcüsü Sabine Kehm, bu tür soruların Schumacher'i kızdırdığını belirterek, ''O, hiç pistlerden kopacak birine benziyor mu? Böyle birşey yaparsa çok şaşırırım. Onun hakkında herşeyibiliyorum. Bunu yapmaz'' dedi.

Schumacher'in menajeri Willi Weber de şampiyon sürücünün, 2006 yılına dek Ferrari ile sözleşmesi olduğunu hatırlattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz