Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Schumacher'e yeni teklif hazırlığı

Geçtiğimiz hafta Lewis Hamilton'un Mercedes'e geleceği iddialarına karşın Mercedes AMG, Michael Schumacher'in kariyerini uzatması için teklif yapmaya hazırlanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Almanya'nın yüksek tirajlı gazetesi Bild'in haberine göre Mercedes, Schumacher'in kariyerini uzatmak için sözleşme teklifi yapmaya hazırlanıyor.

Haberde Mercedes'in Schumacher'e 2013 yılı için tek sezonluk bir sözleşme önerdiği bildirilirken, Schumacher'in 2014 yılı için de opsiyon istediği ifade edildi.

Mercedes Motorsporları Başkanı Norbert Haug, kendisine yöneltilen konu ile ilgili sorulara ise "Henüz bir anlaşma yok. Görüşmeye devam ediyoruz." şeklinde yanıt verdi.

Nico Rosberg'in sözleşmesinin de 2013 yılında devam ediyor olması, Mercedes'in Schumacher ile anlaşması halinde, senelik ücretinin 25 milyon Euro olması beklenen Lewis Hamilton için kapıların en azından bir iki yıl boyunca kapanacağı anlamına geliyor.

Mercedes motorlarının da konuda rol oynayabileceği belirtiliyor.

McLaren'in artık Mercedes'e güç üniteleri için para ödeyecek olması, Norbert Haug'un, Martin Whitmarsh'a "Kein Lewis, Keine engines" (Lewis yoksa, motor da yok) dediği bir karikatüre de konu oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz