GeriSpor Schumacher ve Vettel yeniden Şampiyonlar Yarışı'nda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Schumacher ve Vettel yeniden Şampiyonlar Yarışı'nda

Schumacher ve Vettel yeniden Şampiyonlar Yarışı'nda
refid:21498575 ilişkili resim dosyası

Michael Schumacher, gelecek Aralık ayında takım arkadaşı Vettel ile Team Germany adı altında, şampiyonlar yarışı organizasyonunda yeniden boy gösterecek.

turkiyef1.com'un haberine göre, İki Formula 1 Dünya Şampiyonu son beş yıldır organizasyondaki kupaları silip süpürüyorlar.

Schumacher etkinlik hakkında, "Şampiyonlar yarışı (RoC) benim için sürekli bir hal aldı çünkü çok eğlenceli. Beni sürekli katılmaya zorlayan şey oradaki mücadele değil, eğlence ve diğer pilotlarla keyifli zaman geçirmek."

"Arıca bir stadyumda yarışmak sansasyonel bir durum. Biz pilotlar için taraftarların bu kadar yakında olması ve seslerini duymak ilginç bir deneyim. Ancak nihayetinde biz profesyoneliz. Kaskın vizörünü kapattığımız an sadece kazanmak isteriz.

15-16 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek RoC etkinliği iki yıl üst üste Almanya'da gerçekleştikten sonra, bu yıl Bangkok/Tayland'a gidiyor.

"Daha önce hiç Tayland'da yarışmadım bu yüzden motorsporları için yaptığım seyahatlere değişik bir adres daha eklenecek. Bu ayrıca Team Germany'nin Almanya'da evinde olma avantajının da ortadn kalkması demek. Ancak Seb ve ben, Londra'da ve Beijing'de bu durumla başa çıkabildik. Bunun galibiyet serimizi etkilememesini umuyorum."

Schumacher ve Vettel aynı zamanda, bireysel daldadaha önce hiçbir F1 pilotunun kazanamadığı bireysel şampiyonluk için de mücadele edecekler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle